Budowa S7: Ponad połowa obwodnicy Radomia z nawierzchnią
Ponad połowa obwodnicy Radomia w ciągu budowanej drogi ekspresowej S7 ma już ostatnią warstwę ścieralną nawierzchni. Z nowej trasy skorzystamy pod koniec października br. Zdjęcia: GDDKIA

Ekipy budowlane przekroczyły półmetek w układaniu ostatniej warstwy ścieralnej nawierzchni na zachodniej obwodnicy Radomia w ciągu drogi ekspresowej S7. Oddanie do użytkowania nowego odcinka S7-ki o długości około 25 km planowane jest z końcem października br.

Na odcinkach obu jezdni ciągu głównego budowanej drogi ekspresowej S7 począwszy od czerwca br. układana jest warstwa ścieralna nawierzchni SMA. Łączna długość odcinków z ostatnią warstwą nawierzchni przekroczyła 50 procent długości całej obwodnicy i aktualnie wynosi około 16 km. Wykonawca kontynuuje również prace wykończeniowe na obiektach mostowych. Jeden z nich - wiadukt WD23 w miejscowości Krogulcza wzdłuż istniejącej drogi krajowej nr 7 udostępniono już do ruchu w oparciu o tymczasową organizację ruchu. Równolegle wykonawca kontynuuje roboty przy drogach dojazdowych, ekranach, barierach czy oznakowaniu.

 

Budowa zachodniej obwodnicy Radomia w ciagu drogi ekspresowej S7 na finiszu

Budowa zachodniej obwodnicy Radomia w ciagu drogi ekspresowej S7 na finiszu. Zdjęcia: GDDKIA

Umowa na projekt i budowę zachodniej obwodnicy Radomia w ciągu drogi ekspresowej S7 została podpisana w 2015 roku. Wartość kontraktu to 729,4 mln zł. Budowa 25 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 potrwa do końca października br. Wtedy kierowcy dostaną do dyspozycji nowoczesną ekspresówkę po 2 pasy ruchu w obu kierunkach. W jej ciągu znajdą się 4 węzły drogowe, 21 wiaduktów, 4 mosty i 2 kładki dla pieszych.

Nowa obwodnica, budowana po nowym śladzie biegnącym po zachodniej stronie istniejącej drogi S7, nie tylko znacząco wpłynie na poprawę komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców Radomia, rozwój regionu, ale przede wszystkim poprawi płynność i bezpieczeństwo ruchu kierowcom jadącym tranzytem na trasie Warszawa - Kielce - Kraków.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

frant
2018-07-26 16:35
Czy uda się zbudować tam S7 do końca 2018r.? Wybory samorządowe na jesieni, stąd ten pośpiech.
kierowca
2018-07-23 16:39
Salini niech sie uczy

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: