1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Budowa S7 z Warszawy. W listopadzie umowa na S7 Czosnów – Kiełpin

Budowa S7 z Warszawy. W listopadzie umowa na S7 Czosnów – Kiełpin

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-06
Budowa S7 z Warszawy. W listopadzie umowa na S7 Czosnów – Kiełpin
Będzie umowa na rozbudowę S7 Czosnów – Kiełpin. Zdjęcia: GDDKIA
Już nic nie stoi na drodze do podpisania umowy na realizację ważnego odcinka północnej wylotówki z Warszawy tj. S7 Kiełpin – Czosnów. Krajowa Izba Odwoławcza wydała wyrok oddalając odwołanie firmy Aldesa w całości, jest tez pozytywny wynik kontroli postępowania przetargowego. Drogowcy mogą podpisać umowę z wykonawcą odcinka S7-ki jeszcze w tym miesiącu.

- Mamy pozytywny wynik kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Czosnów - Kiełpin. Po otrzymaniu gwarancji należytego wykonania od wykonawcy będziemy mogli podpisać umowę. Szacujemy, że stanie się to w listopadzie br. – poinformował warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Mapa drogi ekspresowej S7 Czosnów - Kiełpin

Mapa drogi ekspresowej S7 Czosnów - Kiełpin

Mapa: GDDKIA

Najkorzystniejsza oferta w przetargu na zaprojektowanie oraz dostosowanie do parametrów trasy ekspresowej istniejącej dwujezdniowej DK7 na północnym wlocie do Warszawy pomiędzy Czosnowem a Kiełpinem wynosi nieco ponad 536 mln zł. Złożyło ją konsorcjum firm: Fabe Polska (lider konsorcjum), SP Sine Midas Stroy Kazachstan oraz Yörük Yapi İnşaat Turcja.

Zadanie obejmuje wykonanie projektu budowlanego i uzyskanie niezbędnych decyzji zezwalających na budowę. Po tym etapie będą mogły ruszyć roboty budowlane dla około 9 km fragmentu drogi ekspresowej S7. Będzie to dwujezdniowa ekspresówka z trzema pasami ruchu. Dostęp do trasy zapewnią trzy węzły Czosnów, Palmiry i Sadowa. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi ruchu lokalnego, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- Wykonawca, z którym podpiszemy umowę będzie miał na realizację zadania 36 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (od 16 grudnia do 15 marca). Przy sprawnym przebiegu procesu projektowania oraz uzyskiwania niezbędnych uzgodnień i decyzji jak i realizacji kierowcy z nowej trasy będą mogli skorzystać wiosną 2027 r. – zapowiadają drogowcy.

Kiedy S7 Warszawa – Kraków i dalej na południe?

Wspomniany odcinek razem z przygotowywanym fragmentem S7 Warszawa (od połączenie z S8 Armii Krajowej) – Kiełpin będzie pełnił rolę trasy wylotowej w kierunku Gdańska. To już ostatnie dwa fragmenty ekspresówki, które oczekują na rozpoczęcie prac. Pisaliśmy o tym więcej:

Na tą warszawską ekspresówkę kierowcy czekają od lat. GDDKIA szuka wykonawcy 

W użytkowaniu jest już 275 km drogi ekspresowej S7 od węzła Gdańsk Południe do Płońska. Z dalszych 57 km trasy do Warszawy w realizacji jest cześć Płońsk – Czosnów, podzielona na trzy zadania. Kierowcy z 35 kilometrów będą mogli korzystać w 2025 r.

Mapa stanu realizacji drogi ekspresowej S7 Warszawa - Gdańsk

Mapa stanu realizacji drogi ekspresowej S7 Warszawa - Gdańsk

Mapa: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7 Jak dojadę - Czosnów Jak dojadę - Płońsk