• Facebook - conadrogach
Budowa S8: Salini nadal buduje obwodnicę Marek
Nowy termin oddania obwodnicy Marek. Tym razem GDDKIA mobilizuje włoskie Salini by zakończyło prace 15 grudnia br. Zdjęcia: GDDKIA

Z olbrzymim opóźnieniem budowana jest obwodnica Marek. W tym tygodniu pojawiła się groźba zerwania umowy z Salini, jednym z wykonawców obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S8. Ostatecznie włoska firma nadal realizuje prace, a drogowcy motywują aby udostępnić trasę w połowie grudnia.

- Kontrakt jest nadal realizowany. Ze swej strony robimy wszystko, by zmobilizować wykonawców, aby ruch został puszczony około 15 grudnia. Staramy się także im pomóc m.in. w rozmowach z podwykonawcami czy w kwestii odbiorów – informuje Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Scenariusza polegającego na zerwaniu umowy (zapowiedział to Marek Chodkiewicz, wiceminister infrastruktury) obawiał się burmistrz Marek Jacek Orych. - Jestem po rozmowie z kierownictwem mazowieckiej GDDKiA. Zapewnia, że na głównym szlaku nie zostało dużo robót. Jej kierownictwo zakłada, że jeśli nie załamie się gwałtownie pogoda, drogowcy zrobią wszystko, żeby przejezdność obwodnicy Marek była jeszcze w tym roku. Podkreśla, że wielu mieszkańców oczekuje jak najszybszego oddania odcinka drogi ekspresowej S8 do użytku. - To jedyny sposób, by uwolnić Marki od tranzytu - dodaje Jacek Orych.

Włoskie Salini realizuje budowę od wezła Marki do węzła Kobyłka (8 km). Wartość prac to 331,6 mln zł. Termin kontraktowy zakończenia budowy obwodnicy Marek w ciągu S8 przypadał na 28 października br.

Budowa S8: Termin oddania obwodnicy Marek zagrożony

Droga ekspresowa S8 Marki - Radzymin Południe przebiega przez powiat wołomiński, na terenie takich gmin jak Marki, Zielonka, Ząbki, Kobyłka oraz Radzymin. Inwestycja została podzielona na dwa odcinki: 8-kilometrowy od węzła Marki (bez węzła) do w. Kobyłka (z węzłem) oraz drugi, 7-kilometrowy od w. Kobyłka (bez węzła) do w. Radzymin Płd., o wartości 405,9 mln zł, budowany przez firmę Astaldi.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

podroznik
2017-12-18 09:50
Cześć, planujemy podróż przez Warszawę na święta do Białegostoku w piątek 22 grudnia. Mógłby ktoś opisać ogólnie jak wyglądają prace na S8? Czy obwodnica Marek jest warunkowo dopuszczona do ruchu? Dzięki i pozdrawiam.
olo
2017-12-03 23:17
do antybezmyślnik. Trolu zmieniasz nicki i powtarzasz jakieś brednie. Pisałem to już wcześniej. Min. Szmit podał sie do dymisji nie dlatego, że nie dał rady. Gazeta Fakt podała, że ma ma na głowie CBA. Drugim powodem może być reorganizacja ministerstwa budownictwa i szukanie oszczędności. Nie wiem ile Ci za to płacą ale nie powtarzaj kłamstw.
Lotus
2017-12-01 15:01
antybezmyślnik@ Bajki o złej "dobrej zmianie" opowiadać każdy może. Termin oddania tej trasy 1.5 roku od początku był nierealny.Wiem co mówię bo mieszkam obok i widziałem kiedy realnie zaczęły się prace drogowe. Doszły nieprzewidziane wykopaliska z IIWW itp. Za " gorszej zmiany" odcinek A4 Rzeszów -Jaroslaw oddano z 2 letnim opóźnieniem, nie mówiąc już o słynnym moście w Mszanie na A1 i kilku innych "wynalazkach ". Zastanów się zanim napiszesz "bezmyślnie" bo to nie sejm tylko forum ludzi którym jakośc dróg w Polsce leży na sercu.
antybezmyslnik
2017-11-29 21:47
Xvz- kary za opóźnienie realizacji przedmiotu Umowy powinny być przewidziane w tej Umowie. I chyba były/są - ale powinny być egzekwowane przez Inwestora, czyli GDDKiA. W tym przypadku GDDKiA - w ostatnim czasie 2 lat zaniedbała rażąco obowiązki przypilnowania Wykonawcy w zakresie terminowości zakończenia budowy. Takie są efekty ,,wykoszenia" wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów drogowych z GDDKiA przez ,, dobrą zmianę". Laicy i niedoświadczeni nie zbudują nam dróg! Wiceminister od dróg -J. Szmit ,, nie dał rady"- we wrześniu br.podał się do dymisji.
Xyz
2017-11-29 11:09
Czy za niezmieszczenie się w czasie z realizacją budowy nie grożą wykonawcy jakieś kary finansowe? Termin już był kilkakrotnie przekładany na miejscu GDDKiA nie podpisywałbym już z wykonawcą żadnej umowy w przyszłości.
Przedstawiciel_Handlowy
2017-11-28 22:35
Przetargi wygrywają firmy głównie ceną, a później są aneksy i aneksy do aneksów bo nie ma kasy na materiały, czy zatrudnienie ludzi. I są takie kwiatki typu wydłużanie terminów oddania czegoś do Użytku. Także red głąbie z P.O. Pomyśl na Przyszłość ;)
1andrzej
2017-11-28 21:37
Mam nadzieję, że ta firma nie wygra już żadnego przetargu.
red
2017-11-28 17:36
Pis w akcji sypie się wszędzie m.in.s5,s3,s6

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: