1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Cała obwodnica Olsztyna w budowie. Szykują teren pod węzeł Olsztyn-Wschód

Cała obwodnica Olsztyna w budowie. Szykują teren pod węzeł Olsztyn-Wschód

  1. conadrogach.pl
  2. UM Olsztyn
  3. 2016-09-20
Cała obwodnica Olsztyna w budowie. Szykują teren pod węzeł Olsztyn-Wschód
W okolicy Wójtowej Roli możemy teraz obserwować postępujące prace ziemne prowadzone przez Budimex. Wykonawca południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi S51 rozpoczął też karczowanie drzew i krzewów w miejscu przyszłego węzła Olsztyn Wschód. Zdjęcia: UM Olsztyn
Rozpoczęły się prace związane z budową drugiego odcinka południowej obwodnicy Olsztyna. Odcinek ten pobiegnie w ciągu drogi ekspresowej S51. Wykonawca – firma Budimex, ruszyła z pracami ziemnymi w okolicy Wójtowej Roli oraz karczowaniem drzew i krzewów w miejscu planowanego węzła Olsztyn-Wschód.

Budowa obwodnicy Olsztyna realizowana jest w dwóch niezależnych zadaniach. Prace na pierwszym odcinku ruszyły już w ubiegłym roku. Wykonawca – firma Intercor – ma za zadanie wybudować 10-kilometrowy odcinek obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 16. Droga klasy GP będzie stanowić obejście miasta od przyszłego węzła Olsztyn Zachód do węzła Olsztyn Południe. Trasa zlokalizowana na terenie gmin Gietrzwałd i Stawiguda ominie miasto od południowego zachodu. Przebiegać będzie od DK16 w okolicach miejscowości Kudypy, poprzez okolice Gronit i Tomaszkowa do DK51. Planowany termin zakończenia budowy tego odcinka to 18 czerwca 2018 roku.

Południowa Obwodnica Olsztyna - nowe odcinki S51 i DK16 w wizualizacjach

Południowa Obwodnica Olsztyna - nowe odcinki S51 i DK16 w wizualizacjach

W lipcu ruszyły również prace przy drugim z odcinków obwodnicy. Wykonawcą jest firma Budimex, której zadaniem jest budowa obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51. Droga będzie obejściem miasta od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód. W ramach kontraktu powstanie też węzeł Olsztyn Jaroty. Jako kolejny etap inwestycji planowana jest budowa węzła Olsztyn Pieczewo. Droga zlokalizowana będzie na terenie Olsztyna i gmin Stawiguda, Purda, Barczewo i ominie miasto od południowego wschodu. Przebiegać będzie od drogi S51 w sąsiedztwie miejscowości Tomaszkowo poprzez okolice miejscowości Bartążek, Szczęsne, Klebark Mały do drogi nr 16 na wysokości ogródków działkowych na Wójtowej Roli.

To właśnie w okolicy Wójtowej Roli możemy teraz obserwować postępujące prace ziemne prowadzone przez Budimex. Wykonawca rozpoczął też karczowanie drzew i krzewów w miejscu przyszłego węzła Olsztyn Wschód.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S51 Utrudnienia na drodze 16 Jak dojadę - Olsztyn