1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Co się dzieje na A4 Wrocław – Katowice? Remonty i utrudnienia w woj. śląskim

Co się dzieje na A4 Wrocław – Katowice? Remonty i utrudnienia w woj. śląskim

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-05-09
Co się dzieje na A4 Wrocław – Katowice? Remonty i utrudnienia w woj. śląskim
Prace na A4. Do końca lica potrwa wymiana nawierzchni na węźle Gliwice Ostropa. Zdjęcia: GDDKIA
Drogowcy rozpoczęli remont nawierzchni autostrady A4 Wrocław – Katowice. Prace prowadzone są na terenie woj. śląskiego i obejmą odcinek od granic woj. opolskiego i śląskiego do okolic węzła Gliwice Ostropa. Od przyszłego poniedziałku (15 maja) rozpoczną się duże prace w okolicach węzła. Z utrudnieniami na A4 kierowcy muszą liczyć się do końca lipca.

- Za nami pierwszy dzień remontu cząstkowego autostrady A4 w woj. śląskim. Prace idą sprawie, a utrudnienia są niewielkie – informuje katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prowadzone obecnie prace obejmują remont cząstkowy jezdni, tj. punktową wymianę zużytej nawierzchni na odcinku 21 km jezdni autostrady, od granicy województw do okolic węzła Gliwice Ostropa. Na czas prac kierowcy mają do dyspozycji jeden z dwóch pasów ruchu. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. - Przy sprzyjających warunkach pogodowych prace powinny zakończyć się do 12 maja – dodają drogowcy.

Nowa autostrada A4 ominie Wrocław? Maleją szansę na budowę nowej trasy, w grze rozbudowa

Ruszyły pierwsze prace remontowe na A4 w woj. śląskim

Aktualne utrudnienia na autostradzie A4

Pierwsze prace remontowe na A4 w woj. śląskim

Zdjęcia: GDDKIA

Zdecydowanie dłużej, bo do końca lipca potrwa remont całej szerokości nawierzchni jezdni na prawie 4,5 km odcinku w okolicy węzła Gliwice Ostropa. Jak zapowiada GDDKIA w tym przypadku zakres prac jest bardzo zróżnicowany.

- Górna warstwa nawierzchni, ścieralna, wymieniona będzie na całej szerokości jezdni. Warstwa środkowa, wiążąca, na całej długości pasa prawego i lokalnie lewego. Z kolei najniżej położona warstwa, podbudowa, lokalnie na prawym pasie – informuje GDDKIA. W ramach tego remontu zostaną wyremontowane dwie łącznice węzła Gliwice Ostropa, zjazdowa i wyjazdowa jezdni w kierunku na Katowice.


Zakres remontu węzła Gliwice Ostropa autostrady A4

Zakres remontu węzła Gliwice Ostropa autostrady A4Zdjęcia: GDDKIA

Rozpoczęcie robot remontowych powinno nastąpić w poniedziałek, 15 maja i potrwać do 30 lipca. Pierwszy etap obejmie wymianę nawierzchni na pasie prawym, a kierowcy będą korzystać z lewego. Po jego wykonaniu ruch zostanie przeniesiony na wyremontowany pas, co umożliwi wykonanie remontu na drugim pasie. W czasie remontu kierowcy będą dysponowali dwoma pasami w każdym kierunku. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości. Na większości odcinka do 80 km/h, a w miejscach newralgicznych do 60 km/h. Na czas remontu łącznic wjazdowych i zjazdowych na Katowice węzła Gliwice Ostropa wprowadzony zostanie objazd poprzez węzły Kleszczów i Gliwice Sośnica.

Dla przeprowadzenia prac na tym odcinku A4 zmieniona zostanie organizacja ruchu na obu jezdniach autostrady, na odcinku o długości ponad 6 km. Wprowadzanie nowej organizacji ruchu rozpocznie się już dzisiaj (9 maja) i potrwa aż do 14 maja.

W pierwszej kolejności na jezdni w kierunku Wrocławia, za węzłem Gliwice Bojków, zostanie wyłączony z ruchu lewy pas. Zostanie zamontowana separacja kierunków ruchów, tak aby na czas remontu na jezdni na Wrocław można było poprowadzić ruch dwukierunkowo: dwoma pasami na Wrocław i jednym pasem na Katowice.

To nie koniec utrudnień na śląskim odcinku autostrady A4. Pzypominamy, ze prace prowadzi też koncesjonariusz na odcinku A4 Katowice - Kraków. Korki mogą tworzyć się na węźle Brzęczkowice w związku z remontem wiaduktu. Od 9 maja (wtorek), został zamknięty zjazd z drogi S1 z kierunku Łódź na autostradzie A4 w stronę Katowic. Nadal trwają remonty dwóch wiaduktów w Mysłowicach i wymiana nawierzchni na węźle. Obowiązują objazdy węzłów Mysłowice i Chrzanów.

Utrudnienia na A4. Objazdy węzła Mysłowice, na węźle Brzęczkowice zamknięty zjazd z S1 na Katowice

Wysyp remontów na śląskim odcinku autostrady A4

Wysyp remontów na śląskim odcinku autostrady A4. Zdjęcia: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Gliwice