1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Coraz bliżej budowy autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice

Coraz bliżej budowy autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2014-09-03
Coraz bliżej budowy autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice
Autostrada A1 Częstochowa - Pyrzowice, mat. conadrogach.pl
Trwają procedury przetargowe dla nowych odcinków autostrady A1 na trasie Pyrzowice - Częstochowa. Obejmują one 4 odcinki A1 z Rząsawy do Pyrzowic o łącznej długości 57 kilometrów. Ich budowa pozwoli połączyć zrealizowane już fragmenty autostrady A1 w woj. łódzkim i dalsze odcinki na północy kraju, z południową granicą państwa, z miastami aglomeracji śląskiej, Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach oraz odciąży Częstochowę z ruchu tranzytowego.
Przypomnijmy, w marcu 2014 r., po przyjęciu przez Radę Ministrów zmian w załączniku nr  5  do  Programu  Budowy  Dróg Krajowych  na  lata 2011-2015, Generalna Dyrekcja  Dróg  Krajowych  i  Autostrad  ogłosiła  przetargi  na realizację autostrady A1 na  odcinku  Rząsawa (koniec  obwodnicy  Częstochowy) – Pyrzowice. Pod koniec sierpnia GDDKiA poinformowała, że pierwszy etap postępowania przetargowego na budowę autostrady A1 odcinek G: węzeł Blachownia (bez węzła) – węzeł Zawodzie (z węzłem)” został zakończony.

GDDKiA do drugiego etapu zaprosiła 20 wykonawców, którzy uzyskali największą ilość punktów w pierwszym etapie postępowania o udzielnie zamówienia publicznego.  - Spośród złożonych wniosków wybierano wykonawców, których wiedza, doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna będą spełniały warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu. Do wybranych wykonawców zostaną wysłane zaproszenia do składania ofert cenowych. Kryterium oceny ofert w drugim etapie będzie składową ceny (90%) i okresu gwarancji (10%) - informuje GDDKiA.

Odcinek autostrady A1 z Rząsawy do Pyrzowic o łącznej długości 56,9 km został umieszczony w załączniku nr 5 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, stanowiącym listę inwestycji realizowanych w nowej perspektywie finansowej UE 2014-2020, dla których postępowania przetargowe na wybór wykonawców robót są uruchamiane od 2013 r.

Budowa autostrady A1 na odcinku Tuszyn - Pyrzowice, fot. GDDKiA

Budowa  autostrady  A1  na  odcinku  Rząsawa  -  Pyrzowice została podzielona na 4 odcinki:

  •     odcinek  F  od  węzła Rząsawa (z węzłem) do węzła Blachownia (z węzłem). Odcinek  o  długości  20,3 km będzie realizowany w formule „Projektuj i Buduj”. Termin realizacji: 33 miesiące od daty zawarcia umowy.

  •     odcinek  G od węzła Blachownia (bez węzła) do węzła Zawodzie (z węzłem). Odcinek  o  długości  4,7  km  będzie realizowany w formule „Projektuj i Buduj”. Termin realizacji: 33 miesiące od daty zawarcia umowy.

  •     odcinek  H  od  węzła  Zawodzie (bez węzła) do węzła Woźniki (z węzłem). Odcinek  o długości 16,7 km będzie realizowany w formule „Buduj”. Termin realizacji: 30 miesięcy od daty zawarcia umowy.

  •     odcinek  I  od węzła Woźniki (bez węzła) do węzła Pyrzowice (bez węzła). Odcinek  o długości 15,2 km będzie realizowany w formule „Buduj”. Termin realizacji: 30 miesięcy od daty zawarcia umowy.


Drogowcy szacują, że w zależności od odcinka, okres realizacji budowy wynosi od 30 do 33 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych od dnia podpisania umowy
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A1 Jak dojadę - Częstochowa Jak dojadę - Katowice