1. Strona główna
  2. Informacje
  3. DK25 Ostrów – Kalisz – Konin czeka gruntowna rozbudowa

DK25 Ostrów – Kalisz – Konin czeka gruntowna rozbudowa

  1. A.K.
  2. conadrogach.pl
  3. 2015-10-27
DK25 Ostrów – Kalisz – Konin czeka gruntowna rozbudowa
Droga krajowa nr 25 Ostrów – Kalisz – Konin będzie rozbudowana. Zdjęcia: conadrogach.pl
Ruszył przetarg na opracowanie projektowe dla rozbudowy drogi krajowej nr 25 na odcinku Ostrów Wielkopolski – Kalisz – Konin o długości 64 km.

Postępowania zostaną przeprowadzone w trybie przetargu ograniczonego dwuetapowego. W pierwszym etapie drogowcy dokonają weryfikacji zainteresowanych firm. W drugim etapie zaproszeni przez GDDKiA wykonawcy przedstawią swoje oferty. Po wyłonieniu wykonawcy zostanie podpisana umowa na realizacja zadania.

Celem inwestycji jest uzyskanie komfortowego połączenia między poszczególnymi miastami i gminami Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej. Trasa zapewni bezpieczny i szybki dojazd do autostrady A2 (węzeł koniński), a przez to możliwość szybkiego dojazdu do Warszawy. DK25 umożliwia również dojazd do drogi ekspresowej S11 (węzeł Ostrów Wielkopolski), co ułatwia wyjazd zarówno w kierunku południowym (Śląsk), jak i północnym (Pomorze), a także dojazd do drogi ekspresowej S8 (węzeł Oleśnicki), przez co Aglomeracja uzyskuje szybkie połączenie z Wrocławiem.

Droga krajowa nr 25 stanowi ważną oś sieci dróg Południowej Wielkopolski i Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej. Droga ta to najszybsze i najkrótsze połączenie między największymi miastami Południowej Wielkopolski Kaliszem i Ostrowem Wielkopolskim oraz znajdującymi się między nimi Nowymi Skalmierzycami. Obecnie trasa niemal na całym odcinku ma jedną jezdnię o dwóch pasach ruchu.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 25 Jak dojadę - Kalisz Jak dojadę - Konin