Do połowy czerwca korki na A4 Wrocław – Katowice. Znowu płacimy za przejazd
Od 4 czerwca drugi etap prac na A4 w obrębie PPO Karwiany. Najbardziej kłopotliwe dla kierowców prace potrwają do 17 czerwca. Niestety mimo korków i utrudnień znowu musimy płacić za przejazd na trasie Wrocław - Katowice.

Co najmniej do 17 czerwca potrwają największe utrudnienia na dolnośląskiej autostradzie A4 w kierunku Katowic. Od wtorku, 4 czerwca, rusza drugi etap remontu. Obejmie on kolejne bramki Punktu Poboru Opłat Karwiany na trasie A4 Wrocław - Katowice. Mimo remontu, nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, znowu trzeba zapłacić za przejazd.

- Obecnie pobór opłat na A4 w kierunku Katowic został przywrócony przez GITD. W godzinach porannych (red. 30 maja) był on wstrzymany w związku z dużym natężeniem ruchu – informuje Małgorzata Szumiata, rzeczniczka prasowa wrocławskiego oddziału GDDKIA.

To nie koniec utrudnień na podwrocławskiej autostradzie A4. Obecnie wyłączone z ruchu są trzy bramki na jezdni w kierunku Katowic, a ruch w rejonie PPO odbywa się jezdnią do Wrocławia w obu kierunkach. Codziennie w godzinach porannych i popołudniowych sytuacja jest wyjątkowo trudna z uwagi na największe natężenie ruchu. Niestety, z korkami na jezdni A4 w kierunku Katowic kierowcy będą zmagać się aż do drugiej połowy czerwca. Lada dzień rusza II etap prac i znowu będą zamknięte bramki poboru opłat.

GDDKIA: Korki i zatory na A4 pod Wrocławiem, omijajcie tą trasę

- We wtorek 4 czerwca planujemy rozpocząć drugi etap prac. Apelujemy do kierowców podróżujących w kierunku Opola i Katowic o zjeżdżanie z autostrady możliwie jak najwcześniej i korzystanie z dróg alternatywnych lub wyznaczonego objazdu zalecanego dla pojazdów do 3,5 t.

Od 4 do 17 czerwca prowadzony będzie II etap prac, podczas którego dostępne będą trzy bramki w kierunku Katowic oraz pięć bramek w kierunku granicy z Niemcami. Remontowanych będzie pięć skrajnych bramek w kierunku granicy, a ruch będzie odbywał się dwukierunkowo na jezdni w kierunku Katowic. Od 4 do 21 czerwca zamknięty będzie również parking przy PPO Karwiany.

- Ukończenie tego etapu zdecydowanie zmniejszy utrudnienia dla kierowców – dodają drogowcy.

W ostatnim etapie, który ma ruszyć 18 czerwca, prace prowadzone będą w środkowej części placu i na pięciu bramkach. Tuż przed placem poboru opłat będzie jeszcze zwężenie do jednego pasa, na długości ok 100 m, co wynika ze względów technologii i organizacji robót nawierzchniowych. - Pełną przepustowość na A4 w obrębie PPO Karwiany przywrócimy 25 czerwca – obiecuje wrocławski oddział GDDKIA.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: