GDDKIA: Korki i zatory na A4 pod Wrocławiem, omijajcie tą trasę
Uwaga Kierowco! Zatory na A4 koło Wrocławia. Kilkukilometrowe korki, wyznaczone objazdy, zamknięte bramki na PPO Karwiany. Mapa: Google Maps

Generalna Dyrekcji Dróg odpowiedzialna za remont autostrady A4 pod Wrocławiem (Punkt Poboru Opłat Karwiany) apeluje do kierowców o zjeżdżanie z autostrady możliwie jak najwcześniej i korzystanie z dróg alternatywnych lub wyznaczonego objazdu. Zakorkowana jest nitka do Katowic jeszcze kilka kilometrów przed węzłem Bielany Wrocławskie.

- W związku ze zbliżającym się weekendem przypominamy o trwającym remoncie autostrady A4 w rejonie Punktu Poboru Opłat Karwiany i tworzących się w związku z tym zatorach. Obecnie wyłączone z ruchu są trzy bramki na jezdni w kierunku do Katowic, a ruch w rejonie PPO odbywa się jezdnią do Wrocławia w obu kierunkach – informuje wrocławski oddział GDDKIA. - Dla kierowców stojących w zatorze zapewniona została woda pitna, która jest zlokalizowana w pasie rozdziału autostrady w okolicach przejazdów awaryjnych przed i za PPO – dodają.

Jak ominąć korek na A4 koło Wrocławia - objazdy i trasy alternatywne

 

Informacje o tworzących się zatorach i ich długości wyświetlane są na znakach zmiennej treści nad autostradą A4. Kierowcy będą mogli je przeczytać na tablicach już od Zgorzelca, tak by odpowiednio wcześniej zjechać z autostrady. Dodatkowo przed węzłem Kąty Wrocławskie oraz Pietrzykowice ustawione zostały tablice mobilne informujące o zatorze i objeździe dla pojazdów o masie 3,5 t.

Objazd autostrady A4 koło Wrocławia dla aut osobowych (poniżej 3,5 t):

Proponowany objazd A4-ki rozpoczyna się na węźle Wrocław Południe, gdzie kierowcy zjeżdżają z autostrady A4 na drogę ekspresową S8 (dalej drogę krajową nr 8) w kierunku Kłodzka. Następnie należy skręcić w drogę wojewódzką 346 (kierunek Oława) i dalej w drogę wojewódzką 395 (kierunek Wrocław). Drogą wojewódzką 395 kierowcy dojadą do węzła autostradowego Wrocław Wschód. Taka sama trasa zalecanego objazdu obowiązuje dla przeciwnego kierunku ruchu.

 

Objazd autostrady A4 koło Wrocławia

 

Przypominamy, że przejazdy pojazdów nienormatywnych w czasie trwania remontu autostrady A4 na PPO Karwiany nie są możliwe. W związku z pojawiającymi się przypadkami próby przejechania przez remontowany odcinek pojazdów nienormatywnych, Inspekcja Transportu Drogowego może przeprowadzać kontrole.

 

Remont autostrady A4 w rejonie PPO Karwiany jest już ostatnim etapem remontu autostrady A4 na odcinku od Przylesia (granica z województwem opolskim) do Wrocławia. W poprzednich latach remont przeszło prawie 80 km autostrady A4. Zakończenie remontu na PPO Karwiany planowane jest w pierwszym tygodniu lipca.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

ala66
2019-05-30 21:12
Tę a nie tą trasę!
Mike9
2019-05-26 21:29
@Mariusz, winiety nic już nie dadzą (choć ogólnie jestem za tym rozwiązaniem). Mieszkałem we Wrocławiu przez 15 lat i to co się na A4 wyprawia od kilku lat to jest prawdziwy koszmar. W chwili obecnej powinni tą drogę zaorać i zbudować od nowa, tylko tym razem z głową!
Mariusz
2019-05-26 12:22
Może czas na winiety!!!
Mike9
2019-05-25 15:39
A to dobre! Ciekawe którędy mamy ją omijać?! Zbudujcie normalne drogi, którymi można normalnie jeździć, a nie wąskie, dziurawe pseudo-autostrady z bramkami w poprzek drogi co chwila. Wstyd normalnie.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: