Do sierpnia remont na węźle Balin A4 Katowice - Kraków
Ruszył remont na A4 Katowice - Kraków. Do sierpnia prowadzone będą prace na węźle Balin.

Od 12 marca do drugiej połowy sierpnia 2018 r. prowadzony będzie kompleksowy remont nawierzchni jezdni na węźle Balin w km 369 koncesyjnego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków. W tym okresie zamykane będą poszczególne łącznice węzła, a ruch zostanie poprowadzony objazdami.

W poniedziałek, 12 marca w pierwszej kolejności zamknięta została łącznica zjazdowa z autostrady A4 z Katowic na ulicę Balińską wraz z zawężeniem ulicy Balińskiej (wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja świetlną). Planowane zakończenie robót na tej łącznicy planowane jest na 14 kwietnia br.

Remont A4-ki i związane z tym utrudnienia potrwają około 5 miesięcy i według plany zakończą się w sierpniu br.  W trakcie remontu zamykane będą poszczególne łącznice węzła, a ruch poprowadzony zostanie objazdami. Planowane jest również połówkowe zamykanie kolejnych części ulicy Balińskiej, na której ruch odbywać się będzie wahadłowo, z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej.

W kwietniu ruszy też remont "rządowej" autostrady A4 Wrocław - Katowice w woj. opolskim. Tu prace obejma jezdnie głowne A4-ki i będą powodować duże utrudnienia w ruchu:

Remont autostrady A4 pod Opolem – prace już w kwietniu

Poza tym na koncesyjnym odcinku A4 Katowice - Kraków nadal trwa przebudowa Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) ze stacjami paliw przy autostradzie A4 Katowice – Kraków. Obecnie prace prowadzone są na MOP w Morawicy (przed PPO Balice, kierunek do Krakowa). Na ww. MOP nadal prowadzona jest sprzedaż paliw. Ograniczone są usługi gastronomiczne i funkcjonowanie sklepu.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: