• Facebook - conadrogach
Droga ekspresowa S10 Bydgoszcz – Toruń wraca do gry
Droga ekspresowa S10 w okolicach Torunia. Zdjęcia: GDDKiA

Ogłoszenie przetargu na Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe (STEŚ) dla S10 Bydgoszcz – Toruń ponownie otwiera drogę do realizacji inwestycji. Wcześniejszy przetarg został unieważniony ponieważ zabrakło na nią pieniędzy.

- 12 sierpnia 2016 roku GDDKiA w Bydgoszczy ogłosiła przetarg na Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe (STEŚ) wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla drogi ekspresowej S10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w komunikacie.

Na drodze zmierzającej do budowy S10 wykonano do tej pory Studium Korytarzowe, będące elementem wyjściowym do opracowania Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowego. Zlecone dokumenty uściślą teraz zakres rzeczowy i finansowy inwestycji, umożliwią uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz pozwolą przejść do kolejnego etapu inwestycji. Po zakończeniu cyklu przygotowania, zadanie planowane jest do realizacji w systemie "Projektuj i Buduj"

- Wysokie zainteresowanie przebiegiem drogi ekspresowej S10 wyrażone zostało bardzo dużą ilością złożonych wniosków w ramach spotkań konsultacyjnych. Wnioski lokalnych społeczności, samorządów i instytucji zgłoszone do przygotowywanych przez GDDKiA rozwiązań, zostaną w miarę możliwości uwzględnione w zleconym do opracowania STEŚ – zaznaczają drogowcy z bydgoskiego oddziału GDDKiA.

Budowa drogi ekspresowej S10 Toruń – Bydgoszcz wraz z węzłem Czerniewice została zapisana w Programie Budowy Dróg krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Przewidywana długość tego odcinka, łączącego obie stolice województwa, to 50,4 km.

Droga ekspresowa S10 biegnąca z zachodu na wschód stanowić będzie uzupełnienie transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Połączy docelowo zespół portów morskich Szczecin-Świnoujście z Bydgoszczą, Toruniem oraz Warszawą, stając się tym samym jedną z głównych dróg o podstawowym znaczeniu dla gospodarki całego kraju.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: