• Facebook - conadrogach
Droga ekspresowa S14 - zachodnia obwodnica Pabianic

W lipcu 2012 roku otwarto obwodnicę Pabianic w ciągu drogi ekspresowej S14. Kierowcy nie muszą już tracić czasu w korkach bo do dyspozycji mają 15 kilometrów nowoczesnej, bezpiecznej trasy, trzy węzły i kilka wiaduktów. Nowa trasa to część Zachodniej Obwodnicy Pabianic - droga ekspresowa S14.

Dzięki nowej części zachodniej obwodnicy Pabianic o łącznej długości 15,2 km z centrum Pabianic wyprowadzony został ruch tranzytowy. Kierowcy jadący od strony Sieradza na węźle „Dobroń" dostaną się na nową drogę i jadąc przepisową prędkością pokonają ten odcinek w ciągu 10-12 minut. Pozwoli to na radykalne skrócenie czasu podróży (wcześniej w godzinach szczytu przejazd przez Pabianice i Ksawerów zajmował nawet do godziny).

Ponadto poprawi się bezpieczeństwo ruchu oraz wygoda podróżowania. Nowa trasa oznacza także znaczną poprawę życia mieszkańców Pabianic. Z ulic: Łaskiej i Partyzanckiej zniknie ciężki transport zmierzający do Łodzi. Przez centrum miasta będą jechały wyłącznie samochody docelowo zmierzające do Pabianic, a także kierowcy jadący w kierunku Rzgowa. Z nowej trasy możemy zjechać (i wjechać na nią) na trzech węzłach; „Dobroń" (droga ekspresowa S14/droga krajowa DK 14), „Pabianice" (S14/DK 71) i „Rypułtowice" (ul. Rypułtowicka w Łodzi). Trasa na końcu przebiegu włącza się w ulicę Pabianicką w Łodzi, w okolicach centrum handlowego.

Wartość kontraktu to ponad 513 milionów złotych.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz:
DROGI W POLSCE
SPRAWDŹ CO NA DROGACH
WYZNACZANIE TRASY