1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Dwie jezdnie autostrady A6 Szczecin Dąbie – Rzęśnica bez utrudnień

Dwie jezdnie autostrady A6 Szczecin Dąbie – Rzęśnica bez utrudnień

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2020-12-15
Dwie jezdnie autostrady A6 Szczecin Dąbie – Rzęśnica bez utrudnień
Przebudowana autostrada A6 Szczecin Dąbie - Rzęśnica. Zdjęcia: GDDKIA
Na przebudowywanym odcinku obwodnicy Szczecina, autostrady A6 Szczecin Dąbie - Rzęśnica kierowcy mają do dyspozycji znowu dwie jezdnie. Wcześniej ruch odbywał się jedną jezdnią ze względu na trwającą budowę przejścia dla zwierząt nad autostradą. Teraz do wykonania pozostały tylko ostatnie prace wykończeniowe.

Odcinek autostrady A6 Szczecin Dąbie - Rzęśnica o długości 3,5 km posiadał nawierzchnię betonową, która była w złym stanie. Droga nie miała pasa awaryjnego i ogrodzenia. W ramach przebudowy drogi została wykonana nowa, szersza nawierzchnia bitumiczna, powstało górne przejście dla zwierząt i ogrodzenie drogi.

- W przyszłym roku zostanie jeszcze wykonywana bramownica dla oznakowania przed węzłem Rzęśnica oraz zrealizowane zostaną nasadzenia zieleni – informuje szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Finisz prac na budowie obwodnicy Wałcza. To nowy odcinek S10 na mapie Polski

Przebudowę autostrady A6 Szczecin Dąbie – Rzęśnica pierwotnie realizowała firma Energopol Szczecin. Wykonawca ten pomimo osiągnięcia zaawansowania 80 proc. wstrzymał roboty, co doprowadziło do odstąpienia przez GDDKiA od umowy na realizację inwestycji w październiku 2019 roku.

Nowa droga ekspresowa S10 Szczecin – Bydgoszcz – Toruń – Warszawa. Kiedy?

Priorytetem było wykonanie robót drogowych, tak aby uruchomić dwie jezdnie jeszcze przed wakacjami. Firma PRD Nowogard rozpoczęła roboty na wiosnę tego roku i zakończyła je już w czerwcu, co umożliwiło na czas wakacji udrożnienie przejazdu autostradą zgodnie z planem. Dokończenie przejścia dla zwierząt i wygrodzenie trasy było odrębnym zadaniem, które zrealizowała firma Budimex. Utrudnienia zostały wprowadzone na początku września, po okresie wzmożonego ruchu turystycznego nad morze. Obecnie zakończyły się utrudnienia związane z tymi robotami, a kierowcy mają do dyspozycji obie jezdnie na obwodnicy Szczecina w ciągu A6.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A6 Jak dojadę - Szczecin