• Facebook - conadrogach
Dziewięć firm walczy o budowę S6 Szemud - Gdynia
Wpłynęło 9 ofert na realizację drogi ekspresowej S6 dla zadania nr 4 z Szemudu do Gdyni Wielkiego Kacka na Obwodnicy Trójmiasta. Zdjęcia: GDDKIA

Otwarto oferty w przetargu na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S6 Szemud – Gdynia Wielki Kack na obwodnicy Trójmiasta. Realizacją zadania zainteresowanych jest dziewięciu wykonawców.

Oferty będą oceniane pod katem trzech kryteriów: termin realizacji – 5 proc. (do budowy nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca, a do projektowania tak), gwarancja i cena – 90 proc. Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad przewidziała na to zadanie 852 873 285,40 zł. Trzy ze złożonych ofert przekraczają kosztorys zamawiającego. Najtaniej swoje prace wyceniła POL-AQUA Sp. z o.o. – 817.110.153,92. Zaraz za nią jest Metrostav Polska SA – 818.465.397,79 zł. Wszyscy oferenci zaproponowali 34 miesiące na wykonanie zadania i 10 lat gwarancji.

 

Odcinek S6 Szemud – Gdynia Wielki Kack

Początek zadania 4 znajduje się za węzłem Szemud, a koniec odcinka zadania 4 znajduje się za węzłem Gdynia Wielki Kack, na istniejącej Obwodnicy Trójmiasta. Odcinek drogi ekspresowej S6 ma ok. 20,2 km długości oraz dodatkowo 2,9 km ma długość rozbudowywanego odcinka istniejącej Obwodnicy Trójmiasta. Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju, a na odcinku Chwaszczyno – Gdynia Wielki Kack oraz na odcinku Obwodnicy Trójmiasta w obrębie węzła Gdynia Wielki Kack – ze względu na natężenia ruchu - będą to trzy pasy. Na trasie zostaną wybudowane trzy węzły drogowe: „Koleczkowo”, „Chwaszczyno” zespolony z „Gdynia Dąbrowa” oraz rozbudowany węzeł „Gdynia Wielki Kack”.

Mapa odcinka drogi ekspresowej S6 Szemud - Gdynia

Lokalizacja odcinka drogi ekspresowej S6 Szemud - Gdynia. Mapa: GDDKIA

 

Przypomnijmy, budowa drogi ekspresowej w woj. zachodniopomorskim już trwa. Do realizacji skierowano też odcinek od Gdyni do Bożepola Wielkiego. Pod znakiem zapytania stoi budowa S6-ki w kierunku Słupska i Koszalina.

Interwencje z UE ws. budowy drogi ekspresowej S6

Powstaje 120 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S6 - zdjęcia lotnicze

Powstaje 120 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S6 - zdjęcia lotnicze

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: