1. Strona główna
  2. S6 Koszalin - Słupsk

S6 Koszalin - Słupsk powstanie w formule PPP

  1. Michał Zawadzki
  2. 2019-03-28
S6 Koszalin - Słupsk powstanie w formule PPP
Budowa ponad 45 km odcinka drogi ekspresowej S6 z Koszalina do Słupska planowana jest przy udziale partnera prywatnego. Zlecenie prac będzie możliwe najwcześniej w 2021 r. Zdjęcia: Budowa drogi S6, GDDKIA
Ostatnim fragmentem S6 na Pomorzu Zachodnim przewidzianym do realizacji jest odcinek Koszalin (obwodnica Koszalina i Sianowa) - Słupsk o długości 45,2 km. Odcinek ten jest planowany do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Realizację  ponad 45 km fragmentu drogi ekspresowej S6 od obwodnicy Koszalina i Sianowa do obwodnicy Słupska podzielono na etapy:

  • koniec obwodnicy Sianowa bez węzła - początek obwodnicy Sławna z węzłem Bobrowice,

  • obwodnica Sławna z węzłem Warszkowo,

  • koniec obwodnicy Sławna - początek obwodnicy Słupska bez węzła Słupsk Zachód.

Podział drogi ekspresowej S6 Koszalin - Słupsk

Podział drogi ekspresowej S6 Koszalin - Słupsk - mapa przebiegu. Mapa: GDDKIA

 

W kwietniu 2019 r. mają być ogłoszone przetargi na opracowanie projektów budowlanych dla odcinków na trasie Koszalin - Słupsk. Jest to możliwe dzięki przyznaniu przez Ministerstwo Infrastruktury blisko 130 mln zł na prace dokumentacyjne i uzyskanie decyzji ZRID wraz z wykupem nieruchomości. Pozwoli to w I połowie 2021 roku przygotować ten odcinek do budowy. Wtedy też wygasa ważność decyzji środowiskowej. 

Trasa planowana jest do realizacji w formule PPP. Oznacza to, że partner prywatny zaprojektuje i wybuduje drogi, a następnie będzie utrzymywał je przez określony czas. W zamian strona publiczna zobowiąże się do wnoszenia cyklicznej opłaty za dostępność. Resort infrastruktury zapewnił, że zastosowanie modelu PPP w tym przypadku nie będzie wiązało się z wprowadzeniem opłat dla kierowców samochodów osobowych.

Droga S6 Koszalin - Słupsk powinna zostać ukończona w 2023 r.

 

Podziel się:

Powiązane z "S6 Koszalin - Słupsk":

droga ekspresowa S6 Gdynia (woj. pomorskie) Lębork (woj. pomorskie) pomorskie
obwodnica Gdańska obwodnica Koszalina Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej OMT obwodnica Sianowa obwodnica Szczecina obwodnica Trójmiasta S6 Szczecin - Koszalin Trasa Kaszubska Zachodnia Obwodnica Szczecina A1 Gdańsk - Toruń Mapa autostrada A1 obwodnica Kartuz obwodnica Kościerzyny Przekop Mierzei Wiślanej
POPULARNE W CONADROGACH.PL