• Facebook - conadrogach
Dzisiaj otwarcie S19 - zachodniej obwodnicy Lublina!
Zachodnia obwodnica Lublina już gotowa. 9 grudnia kierowcy pojada nową S19 od węzła Lublin Sławinek do w. Lublin Węglin. Zdjęcia: conadrogach.pl

W piątek, 9 grudnia około godz. 13 pierwsi kierowcy wjadą na zachodnią część obwodnicy Lublina w ciągu drogi ekspresowej S19. Tym samym budowa odcinka S19 pomiędzy węzłami Lublin Sławinek i Lublin Węglin dobiegła końca. Teraz kierowcy jadący na trasie Rzeszów Warszawa, Chełm czy Białystok będą mogli ominąć centrum Lublina.

- Udostępnianie do ruchu zostanie przeprowadzone w kilku etapach. Pierwsi na nową trasę wjadą kierowcy podróżujący DK19 z kierunku Rzeszowa i Kraśnika. Chwilę później na węźle Lublin Węglin oraz Lublin Szerokie będzie można zjechać ma obwodnicę w kierunku Warszawy i Białegostoku. Jako kolejne otwarte zostaną łącznice na węźle Lublin Sławinek dla kierowców jadących S17 od Warszawy w kierunku Kraśnika i Rzeszowa oraz wyjeżdżających z Lublina przedłużeniem al. Solidarności w kierunku Rzeszowa. Ostatnim etapem będzie puszczenie ruchu z północnej części obwodnicy Lublina przez węzeł Lublin Sławinek. Na chwilę zostanie całkowicie wstrzymany ruch by wymienić tablicę przedrogowskazową nad jezdnią i dopiero po tym będzie można w pełni skorzystać z obwodnicy Lublina – informuje lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ostatnie prace na zachodniej obwodnicy Lublina - galeria zdjeć:

Zachodnia obwodnica Lublina w ciągu drogi S19

Zachodnia obwodnica Lublina w ciągu drogi ekspresowej S19 Lublin Słowinek a Lublin Węglin. Fot.: GDDKIA

Udostępniany zachodni odcinek obwodnicy Lublina ma 9,8 km długości. Będzie on uzupełnieniem ringu drogowego wokół miasta jaki tworzą oddane już odcinki dróg S19, S17 i S12. Jest on częścią ważnej trasy S19 Lublin – Rzeszów lokalnie ma odciążyć zakorkowaną al. Kraśnicką w Lublinie.


Zachodnia obwodnica Lublina otwarta

Fot. GDDKiA

Przypomnijmy, budowa ekspresowej S19 po zachodniej stronie Lublina rozpoczęła się jesienią 2014 r. Całkowity koszt realizacji zachodniej części w ciągu S19, pomiędzy węzłami Lublin Słowinek a Lublin Węglin to około 620 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi ok. 274 mln. zł. Prace wrealizowała firma Budimex.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: