1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Ekspresowa S10 na obwodnicy Wyrzyska. Jest wniosek o decyzję środowiskową

Ekspresowa S10 na obwodnicy Wyrzyska. Jest wniosek o decyzję środowiskową

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-03
Ekspresowa S10 na obwodnicy Wyrzyska. Jest wniosek o decyzję środowiskową
Obwodnica Wyrzyska zyska drugą jezdnię i będzie częścią trasy S10. Zdjęcie poglądowe: GDDKIA
Obwodnica Wyrzyska będzie miała dobudowaną drugą jezdnię i zyska status drogi ekspresowej. To część przewidzianej do realizacji trasy S10 łączącej województwo zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i mazowieckie.

Spis treści:

Obwodnica Wyrzyska częścią drogi ekspresowej S10 – terminy 

Droga ekspresowa S10 w woj. wielkopolskim – stan realizacji

Droga ekspresowa S10

 

Obwodnica Wyrzyska częścią drogi ekspresowej S10 – terminy realizacji

Kolejny krok do budowy drogi ekspresowej S10 w woj. wielkopolskim. Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu (RDOŚ) drogowcy złożyli wniosek o wydanie decyzji środowiskowej (DŚU) dla dobudowy drugiej jezdni obwodnicy Wyrzyska w ciągu S10.

Mapa planowanej trasy S10 Wyrzysk - Piła

Mapa drogi ekspresowej S10 Wyrzysk - Piła

Mapa: GDDKIA

Wydana decyzja uściśli wymogi środowiskowe do realizacji inwestycji i umożliwi ukończenie koncepcji programowej. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy inwestycji w systemie projektuj i buduj.

- Podpisanie umowy na realizację drugiej jezdni obwodnicy Wyrzyska planujemy obecnie na III kwartał 2025 roku. Realizacja inwestycji, zapisanej w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych, zaplanowana jest na lata 2027-2029 – informuje poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obecna droga krajowa nr 10 Wyrzysk - Bydgoszcz

Droga krajowa nr 10 DK10 Wyrzysk - Bydgoszcz

Zdjęcia: GDDKIA


Droga ekspresowa S10 w woj. wielkopolskim – stan realizacji

W trakcie rozpatrywania wniosku o uzyskanie decyzji środowiskowej (DŚU) jest też kolejny fragment ekspresówki w woj. wielkopolskim. Mowa odcinku Piła – Wyrzysk liczącym 28 km. Zbliżony status ma też obwodnica Piły i Ujścia w ciągu S11 o długości 20 km. W skład tego ostatniego odcinka wchodzi część obwodnicy Piły pomiędzy węzłami Piła Północ i Piła Wschód na wspólnym przebiegu S10 i S11.

Przypominamy, że w przetargu na wyłonienie wykonawcy jest długi fragment trasy w woj. zachodniopomorskim tj. odcinek S10 od końca obwodnicy Wałcza do węzła Piła Północ oraz od Wałcza do okolic Szczecina. W sumie w przetargu na wyłonienie wykonawcy jest osiem odcinków realizacyjnych S10 o łącznej długości 113,4 km. Pisaliśmy o tym więcej tutaj:

Komplet przetargów dla drogi S10 Szczecin – Piła. Kierowcy pojadą nią za pięć lat

Droga ekspresowa S10

Docelowo droga ekspresowa S10 będzie miała około 410 km długości i połączy będzie Szczecin przez Piłę, Bydgoszcz i Toruń z aglomeracją Warszawską. Realizacja wszystkich brakujących odcinków zapisana jest w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych do 2030 r.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S10 Jak dojadę - Piła Jak dojadę - Wyrzysk