Energopol chce dokończyć budowę dróg A6, S10 i DK13 w zachodniopomorskim
Energopol realizuje 4 inwestycji drogowych w woj. zachodniopomorskim: obwodnicę Wałcza na S10, autostradę A6 Szczecin Dąbie – Rzęśnica i węzeł Szczecin Kijewo oraz obwodnicę Przecławia i Warzymic - DK13. Czy firma dokończy prace? Zdjęcia: GDDKIA

Firma Energopol Szczecin S.A. oświadczyła, iż mimo upadłości zamierza kontynuować inwestycje realizowane na zlecenie szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o rozbudowę autostrady A6 – obwodnicy Szczecina, budowę obwodnicy Wałcza w ciągu S10 i obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu DK13.

Dyrekcja GDDKiA O/Szczecin spotkała się z przedstawicielami firmy Energopol Szczecin S.A., w tym Zastępcą Dyrektora spółki Piotrem Bartoszewskim w sprawie inwestycji realizowanych przez firmę Energopol Szczecin S.A. Wykonawca 4 inwestycji drogowych: obwodnicy Wałcza w ciągu drogi S10, autostrady A6 na odcinku Szczecin Dąbie – Rzęśnica, węzła Szczecin Kijewo na autostradzie A6 oraz obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu DK13 zadeklarował, iż pomimo złożonego w Sądzie Rejonowym Szczecin Centrum wniosku o upadłość spółki zamierza kontynuować roboty na wspomnianych inwestycjach.

GDDKiA jest zainteresowana zakończeniem inwestycji w ramach zawartych kontraktów. - Stale monitorujemy sytuację na kontraktach i będziemy podejmować kolejne działania biorąc pod uwagę dalszy rozwój sytuacji związany z wnioskiem firmy Energopol Szczecin S.A. i realizacją wspomnianych inwestycji – zapewniają drogowcy. GDDKiA niedawno wezwała Energopol do większej mobilizacji  m.in. na budowie obwodnicy Wałcza.

Problemy Energopolu na budowie obwodnic Wałcza i Szczecina - A6 węzeł Kijewo

Energopol Szczecin pod koniec czerwca złożył wniosek o upadłosć. Dzisiaj wiadomo, że po rozmowach z GDDKIA i PKP, dla których realizuje duże inwestycje infrastrukturalne, rozważa zmianę strategii, wycofanie wniosku o upadłość i rozpoczęcie restrukturyzacji firmy.  

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

kon
2019-07-12 12:52
tak, tak a swistak siedzi i zawija sreberka

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: