1. Strona główna
  2. Informacje
  3. GDDKIA rusza z przygotowaniami do budowy obwodnicy Słubic

GDDKIA rusza z przygotowaniami do budowy obwodnicy Słubic

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-06
GDDKIA rusza z przygotowaniami do budowy obwodnicy Słubic
W ciągu DK31 dobiega końca budowa obwodnicy Gryfina w woj. zachodniopomorskim. Obwodnica Słubic w kolejce. Zdjęcia: GDDKIA
Drogowcy ogłosili przetarg na prace przygotowawcze dla obwodnicy Słubic w ciągu drogi krajowej DK31 (woj. lubuskie). Droga ma omijać również sąsiedni Drzecin i Kunowice. To jedna z najważniejszych inwestycji planowanych na pograniczu polsko-niemieckim. Obwodnica jest na liście rezerwowej Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Jej budowa będzie możliwa po zapewnieniu finansowania.

Mimo braku zapewnionych pieniędzy na realizację obwodnicy Słubic, drogowcy ruszyli z pierwszymi działaniami w kierunku jej realizacji. Z początkiem maja ogłosili przetarg na pierwsze prace projektowe. Ogłoszenie przetargu było możliwe dzięki podpisanemu porozumieniu z Gminą Słubice, która koszty tych prac wzięła na siebie. Zgodnie z porozumieniem wybór wykonawcy dokumentacji, zawarcie umowy oraz nadzór nad jej realizacją leżą natomiast po stronie GDDKiA.

- Ogłosiliśmy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej w ramach Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) wraz z kompletnymi materiałami do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Słubic. Termin składania ofert upływa 11 czerwca br. – poinformował zielonogórski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Autostrada A18 - na ZRID i przebudowę czeka odcinek na połączeniu z A4

Obwodnica Słubic ma stanowić nowy przebieg DK31, którego zadaniem będzie wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza miasto. Droga ma omijać również sąsiedni Drzecin i Kunowice. Obwodnica została wstępnie zaplanowana jako droga jednojezdniowa o dwóch pasach ruchu i długości ok. 10 km. Bedzie to trasa klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym), dostosowana do obciążeń 11,5 t/oś.

Przebieg obwodnicy Kostrzyna nad Odrą zatwierdzony decyzją środowiskową

Nowe obwodnice planowane do realizacji w woj. lubuskim z programu budowy 100 obwodnic - zadania pewne

Nowe obwodnice planowane do realizacji w woj. lubuskim z programu budowy 100 obwodnic

Mapa: GDDKIA

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 31 Jak dojadę - Słubice