1. Strona główna
  2. Informacje
  3. GDDKIA: Trasa Kaszubska w ciągu S6 przed Świętami Bożego Narodzenia

GDDKIA: Trasa Kaszubska w ciągu S6 przed Świętami Bożego Narodzenia

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-12-14
GDDKIA: Trasa Kaszubska w ciągu S6 przed Świętami Bożego Narodzenia
Ostatnie prac wykończeniowe na S6 Gdynia - Szemud. Zdjęcia: GDDKIA
Prace przy budowie drogi ekspresowej S6 z Gdyni są już na ukończeniu i Trasa Kaszubska będzie wkrótce otwarta. Kierowcy korzystają już z fragmentu nowej trasy S6 pomiędzy Bożepolem Wielkim a Strzebielinem. - Do Świąt Bożego Narodzenia planujemy udostępnić do ruchu pozostałą część drogi ekspresowej S6 do węzła Gdynia Wielki Kack – poinformował gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Oznacza to, że do dyspozycji kierowców będzie ponad 40 km ekspresowej trasy na zachód od Gdyni.

Obecnie prace przy budowie S6 prowadzone są głównie pomiędzy węzłami Chwaszczyno i Gdynia Wielki Kack. Są to już ostatnie prace wykończeniowe. Drogowcy z gdańskiego oddziału GDDKIA planują do Świąt Bożego Narodzenia udostępnić do ruchu brakującą część drogi ekspresowej S6 do węzła Gdynia Wielki Kack. Łącznie z oddanym wcześniej fragmentem Bożepole Wielkie – Strzebielino będzie to ponad 40 km Trasy Kaszubskiej.

Drogowcy zaznaczają jednak, że droga może zostać oddana do ruchu pod warunkiem, że będzie bezpieczna dla jej użytkowników oraz będą uzyskane stosowne decyzje administracyjne. - Jest wiele elementów, które czynią drogę bezpieczną i obecnie trwa ich realizacja. Prace prowadzone są głównie pomiędzy węzłami Chwaszczyno i Gdynia Wielki Kack. Montowane są m.in. bariery ochronne, niezbędne elementy ochrony środowiska (jak ekrany akustyczne) oraz ustawiane jest oznakowanie drogowe – dodają.


W grudniu na mapie drogowej Polski przybędzie 40 km drogi ekspresowej S6 na zachód od Gdyni

W grudniu na mapie drogowej Polski przybędzie 40 km drogi ekspresowej S6 na zachód od Gdyni. Zdjęcia: GDDKIA


Jak sama nazwa wskazuje, Trasa Kaszubska przebiega przez tereny Kaszub - regionu kulturowego w północnej Polsce, stanowiącego część Pomorza Gdańskiego. Na trasie zamieszczone będzie specjalne oznakowanie. - Bierzemy pod uwagę walory językowe i regionalne. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, mającym na celu upowszechnianie kultury kaszubskiej również na drogach i przydrożnych znakach, podjęliśmy decyzję, że Miejsca Obsługi Podróżnych przy trasie S6 zostaną oznakowane również w języku Kaszëbë. Ma on status języka regionalnego – wyjaśniają drogowcy.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S6 Jak dojadę - Gdynia Jak dojadę - Luzino