1. Strona główna
  2. Informacje
  3. GDDKIA: Umowa na S7 Czosnów – Kiełpin na przełomie września i października

GDDKIA: Umowa na S7 Czosnów – Kiełpin na przełomie września i października

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-09-13
GDDKIA: Umowa na S7 Czosnów – Kiełpin na przełomie września i października
S7 na północ od Warszawy - będzie umowa na kolejny odcinek S7 w stronę Warszawy. Zdjęcia: GDDKIA
Drogowcy rozstrzygnęli przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Czosnów – Kiełpin. To północna wylotówka z Warszawy w kierunku Gdańska. - Jeśli nie będzie odwołań od wyboru to umowę przewidujemy podpisać na przełomie września i października br. – informuje warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKIA). Niestety, na ostatni odcinek S7 z Warszawy do Kiełpina nie ruszył nawet przetarg na projekt.

Spis treści:

Kto wykonawcą S7 Kiełpin - Czosnów?

Mapa drogi ekspresowej S7 Czosnów - Kiełpin

Kiedy S7 na północ od Warszawy - terminy

Mapa stanu realizacji drogi ekspresowej S7 na północ od Warszawy

 

Kto wykonawcą S7 Kiełpin - Czosnów?

Poznaliśmy wykonawcę rozbudowy ekspresowej wylotówki z Warszawy na Gdańsk. Dostosowanie do parametrów trasy ekspresowej istniejącej dwujezdniowej DK7 na odcinku Czosnów – Kiełpin najtaniej wyceniło konsorcjum firm: Fabe Polska (lider konsorcjum), SP Sine Midas Stroy Kazachstan oraz Yörük Yapi İnşaat Turcja. Oferta opiewa na nieco ponad 536 mln zł. Drogowcy planują podpisanie umowy w najbliższych tygodniach.\

- Jeśli nie będzie odwołań od wyboru to umowę przewidujemy podpisać na przełomie września i października br. – informuje warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKIA).

Trasa S7 Gdańsk - Rabka-Zdrój – odcinki w przetargach, budowie i użytkowaniu

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa ok. 9 km drogi ekspresowej S7. W miejscu obecnej dwujezdniowej i dwupasowej DK7 powstanie dwujezdniowa ekspresówka z trzema pasami ruchu. Wybudowane zostaną trzy węzły: Czosnów, Palmiry i Sadowa. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi ruchu lokalnego, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Mapa drogi ekspresowej S7 Czosnów - Kiełpin

Mapa drogi ekspresowej S7 Czosnów - Kiełpin

Mapa: GDDKIA

- Wykonawca, z którym podpiszemy umowę będzie miał na realizację zadania 36 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (od 16 grudnia do 15 marca). Przy sprawnym przebiegu procesu projektowania (uzyskiwania niezbędnych uzgodnień i decyzji) jak i realizacji kierowcy z nowej trasy będą mogli skorzystać wiosną 2027 r. – zakładają drogowcy.

Nowy węzeł na S7 Warszawa – Kraków. Łatwiejszy dojazd dla Piaseczna i okolic

 

Kiedy S7 na północ od Warszawy - terminy

S7 pomiędzy Czosnowem a Warszawą to ostatnia część trasy, która nadal pozostaje bez wykonawców. Kierowcy mają już do dyspozycji 275 km drogi ekspresowej od węzła Gdańsk Południe do Płońska. Z dalszych 57 km trasy do Warszawy w realizacji jest odcinek Płońsk – Czosnów. Kierowcy z 35 kilometrów będą mogli korzystać w 2025 r.

Najdłużej poczekamy na odcinek prowadzący bezpośrednio do Warszawy. Od wielu miesięcy drogowcy zapewniają, że odcinek S7 Kiełpin – Warszawa (13 km) jest w przygotowaniu, a obecnie kompletowana jest dokumentacja do ogłoszenia przetargu na jego projekt.

- Przetarg na wykonanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem decyzji ZRID dla S7 Kiełpin – Czosnów planujemy ogłosić na przełomie III i IV kwartału br. – zapowiada GDDKIA.

Mapa stanu realizacji drogi ekspresowej S7 na północ od Warszawy

Mapa stanu realizacji drogi ekspresowej S7 na północ od Warszawy

Mapa: GDDKIA

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7 Jak dojadę - Czosnów Jak dojadę - Warszawa