1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Gdzie trzeba zwolnić na A1? Remont A1 Gdańsk – Toruń w toku

Gdzie trzeba zwolnić na A1? Remont A1 Gdańsk – Toruń w toku

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-24
Gdzie trzeba zwolnić na A1? Remont A1 Gdańsk – Toruń w toku
Ruch na A1 z utrudnieniami i ograniczeniami. Zdjęcie poglądowe: GDDKIA
Cały czas trwają prace drogowe na koncesyjnym odcinku autostrady A1 Gdańsk – Toruń. Z końcem czerwca powinny zakończyć się roboty na fragmencie A1-ki w okolicach węzłów Stanisławie i Pelplin. Potem drogowcy przejdą do remontu kolejnego odcinka Bursztynowej Trasy A1.

Obecnie autostrada A1 remontowana jest na 8-kilometrowym odcinku (km 35+889 do 43+350 km) pomiędzy wezłami Kopytkowo - Pelplin. W kierunku Łodzi ruch odbywa się dwoma pasami i jednym pasem w kierunku Gdańska. Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska. Nie ma możliwości zjazdu z autostrady w kierunku Pelplina ani wjazdu na autostradę w kierunku Gdańska. Dodatkowo zamknięty jest MOP Olsze w kierunku Gdańska. Na remontowanym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Według zapowiedzi prace powinny zakończyć się z końcem czerwca lub na początku lipca, w zależności od pogody. Obecnie podawanym terminem jest 28 czerwca. 

Autostrada A1 nadal będzie bezpłatna

Do środy 26 czerwca utrudnienia będą występować również w okolicach wezła Stanisławie pod Gdańskiem (w 9-17 km). Na 8-kilometrowym odcinku autostrady w kierunku Gdańska ruch poprowadzony jest dwukierunkowo na jednej jezdni. Dwoma pasami w kierunku Gdańska i jednym pasem w kierunku Łodzi. Węzeł Stanisławie nadal zamknięty w kierunku Łodzi. Nie ma możliwości zjazdu z autostrady w kierunku Tczewa ani wjazd na autostradę w kierunku Łodzi.

Wszystkie aktualne utrudnienia na autostradzie A1

Prace remontowe na A1 w okolicach węzła Pelplin rozpoczęły się 18 maja br. i według zapowiedzi mają potrwać od 5 do 7 tygodni. Oznacza to, że pod koniec czerwca lub na początku lipca ekipy remontowe przeniosą się na kolejny fragment trasy A1. O nowych utrudnieniach będziemy informować na bieżąco.

Utrudnienia w ruchu na A1 Gdańsk - Toruń. Mapa: GTC 

Utrudnienia w ruchu na A1 Gdańsk - Toruń

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A1 Jak dojadę - Gdańsk Jak dojadę - Pelplin