Jest porozumienie na rzecz drogi dojazdowej z Bydgoszczy do ekspresówek S5 i S10
Powstanie nowa droga dojazdowa do dróg ekspresowych S5 i S10 stanowiących obwodnicę Bydgoszczy i miejscowości Białe Błota. Zdjęcia: GDDKIA

Rozpoczynają się przygotowania do budowy drogi gminnej łączącej Bydgoszcz z trasą szybkiego ruchu S5 i S10 w gminie Białe Błota. Dzięki zawartemu porozumieniu lokalnych włodarzy możliwe będzie opracowanie dokumentacji projektowej.

List intencyjny w sprawie współpracy przy opracowaniu dokumentacji niezbędnej do realizacji zadania podpisali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, wojewody kujawsko-pomorskiego, bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, miasta Bydgoszcz, powiatu bydgoskiego oraz gminy Białe Błota.

Chodzi o wspólne działania umożliwiające opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla połączenia miasta Bydgoszczy z węzłem drogowym na trasie szybkiego ruchu S5 i S10 w miejscowości Białe Błota. Dokument wskaże między innymi warianty przebiegu trasy oraz jej parametry techniczne (planuje się budowę nowego odcinka w klasie drogi głównej ruchu przyspieszonego lub drogi głównej z dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu). Opracowanie będzie wstępem do dalszych działań umożliwiających stworzenie nowego połączenia drogowego, które skomunikuje Bydgoszcz z trasą szybkiego ruchu i usprawni ruch tranzytowy.

 

Liderem zadania będzie gmina Białe Błota, która przygotuje studium w latach 2018-2019. Opracowanie dokumentu sfinansują wspólnie samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, miasto Bydgoszcz, powiat bydgoski oraz gmina Białe Błota (każdy z partnerów pokryje 25 procent kosztów). Faza projektowa wymaga współdziałania między innymi zarządców dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opracowała już dokumentację, która umożliwia włączenie planowanej obwodnicy miejscowości Białe Błota w przyjęte rozwiązanie rozbudowy węzła Bydgoszczy.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Czeslaw
2018-04-03 09:42
Pod koniec lat osiemdziesiatych niemcy wybirali przejazdy szybkie a nie krotkie.Z Woringen do centrum na Neumarkt jezdzili autostrada.Bedzie nowa szybka Grunwaldzka.Wybor dojazdu do S5 zalezec bedzie od madrosci kierujacego.
Stelo
2018-01-12 09:52
Tam znajdziesz nieco na ten temat: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=838774&page=275
Ro
2018-01-11 18:44
Kiedy będzie dostępna mapka z proponowanym przebiegiem drogi dojazdowej do S5 / S10 ?
Stelo
2018-01-10 08:19
Droga przez Białe Błota jest najkrótszą drogą do S5 w stronę Poznania. Trzeba było myśleć zanim wydawało się zezwolnia na budowę budynków. Teraz to nie ma tu prostegego i taniego rozwiązania
on
2018-01-08 21:16
A nie wystarczy dojazd do S10, który już istnieje i jest tymczasowo oznakowany "S5"? Białe Błota są gęsto zabudowane, a dalej jest las. Nie szkoda go wycinać?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: