1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Jest umowa na 17 km autostrady A1 Węzeł Zawodzie – Węzeł Woźniki

Jest umowa na 17 km autostrady A1 Węzeł Zawodzie – Węzeł Woźniki

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2016-03-04
Jest umowa na 17 km autostrady A1 Węzeł Zawodzie – Węzeł Woźniki
Konsorcjum spółek Strabag zajmie się budową autostrady A1 na odcinku Woźniki - Zawodzie. Prace o wartości 574 ma wykonać do II połowy 2019 r. Zdjęcia: conadrogach.pl
Kontrakt na budowę 16,7-kilometrowego odcinka autostrady A1 pomiędzy węzłem Zawodzie (bez węzła) i węzłem Woźniki (wraz z węzłem) zrealizuje konsorcjum STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o. oraz STRABAG Sp. z o.o. Zgodnie z zawartą umową z nowego odcinka autostrady A1 kierowcy będą mogli korzystać w drugiej połowie 2019 roku. Będzie on częścią autostradowej obwodnicy Częstochowy.

Na realizację całości inwestycji konsorcjum spółek Strabag będzie miało 30 miesięcy, nie wliczając okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca) a oznacza to, że z nowy odcinek autostrady A1 trafi do użytkowania w drugiej połowie 2019 roku. Koszt inwestycji opiewa na kwotę 574 mln zł brutto.

Wizualizacje: Taka będzie autostrada A1 Tuszyn - Częstochowa - Pyrzowice

Autostrada A1 Tuszyn - Częstochowa - Pyrzowice

W ramach kontraktu, wykonywanego w formule buduj, powstanie 16,7 km autostrady A1 pomiędzy węzłem Zawodzie i węzłem Woźniki o nawierzchni betonowej z węzłem drogowym Woźniki i dwoma miejscami obsługi podróżnych (MOP-y) Starcza. Ponadto wykonawca przebuduje drogę wojewódzką nr 904, pięć dróg powiatowych i gminnych, a także media branżowe – elektroenergetyczne, telekomunikacyjne i wodociągowo-kanalizacyjne. W ramach podpisanej umowy powstaną nie tylko wiadukty w ciągu autostrady i dróg poprzecznych czy mosty nad rzeką Kamieniczką oraz potokiem kamienickim, ale także przejścia dla małych i dużych zwierząt, które umożliwią zwierzynie spokojne przemieszczanie się poprzez linię autostrady.

Szczegółowe mapy budowanych odcinków autostrady A1

Przypomnijmy, że budowę autostrady A1 Rząsawa (koniec obwodnicy Częstochowy) - Pyrzowice podzielono na cztery zadania: odcinek F od węzła Rząsawa (z węzłem) do węzła Blachownia (z węzłem) o długości 20,3 km, odcinek G od węzła Blachownia (bez węzła) do węzła Zawodzie (z węzłem) o długości 4,7 km, odcinek H od węzła Zawodzie (bez węzła) do węzła Woźniki o długości 16,7 km oraz odcinek I od węzła Woźniki (bez węzła) do węzła Pyrzowice (bez węzła) o długości ok. 15,2 km. Wykonawcą dwóch ostatnich są spółki z grupy STRABAG.

Mapa realizowanych odcinków autostrady A1 Tuszyn - Pyrzowice

Odcinek A1 z Rząsawy do Pyrzowic o łącznej długości 56,9 km połączy zrealizowane już fragmenty autostrady A1 w woj. łódzkim i dalsze odcinki na północy kraju z miastami aglomeracji śląskiej, Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, a także odciąży Częstochowę z ciężkiego ruchu komunikacyjnego.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A1 Jak dojadę - Częstochowa Jak dojadę - Woźniki