Kiedy droga ekspresowa S6 miedzy Szczecinem a Trójmiastem?
Budowa drogi ekspresowej S6 Szczecin - Trójmiasto będzie realizowane przez najbliższe kilka lat. Niektóre z odcinków przewidziane są do budowy w formule publiczno-prywatnej. Zdjęcia: GDDKIA

Na Pomorzu ruszyło projektowanie trasy ekspresowej S6 od miejscowości Bożepole Wielkie do Gdyni. Zaawansowane prace budowlane prowadzone są już w zachodniopomorskim, gdzie powstaje około 140 km nowej ekspresówki. Najdłużej poczekamy na odcinki S6: obwodnicę Szczecina, obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej i fragment z Koszalina do Bożegopola Wielkiego, które mają być realizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Droga ekspresowa S6 jest już realizowana w woj. zachodniopomorskim. Trwa tam budowa 7 odcinków drogi S6 od Goleniowa (połączenie z drogą S3) do Koszalina wraz z obwodnicą Koszalina i Sianowa. Łącznie to ok. 140 km nowej, 2-jezdniowej drogi ekspresowej.

Powstaje droga ekspresowa S6. Zdjęcia z budowy odcinka Kiełpino - Koszalin

Powstaje droga ekspresowa S6 - galeria zdjęć z budowy

Powstaje droga ekspresowa S6 - galeria zdjęć z budowy. Zdjecia: kwiecień 2018, GDDKIA

Całkowita wartość inwestycji to ponad 3,5 mld zł. W przyszłym roku powinny być gotowe odcinki od Goleniowa do Koszalina, o długości ok. 120 km. Zakończenie wszystkich prac na budowanej obwodnicy Koszalina i Sianowa przewidywane jest w 2020 roku.

Realizacja tej inwestycji przyczyni się do zwiększenia dostępności komunikacyjnej Koszalina, który pod względem liczby ludności miasta w woj. zachodniopomorskim, jak i również całej północnej części regionu, w tym pasa nadmorskiego. Nowa droga wyprowadzi ruch tranzytowy ze wszystkich wsi, miasteczek i miast położonych przy obecnej drodze krajowej nr 6, tym samym zmniejszając negatywne oddziaływania ruchu drogowego na lokalną społeczność. Poprawi się również bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Cała S6 – tzw. Trasa Kaszubska pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią jest w fazie realizacji. GDDKIA podpisała umowy w formuje projektuj i buduj z wykonawcami wszystkich trzech odcinków na jakie podzielono inwestycję. Pierwsze pojazdy pojadą tą trasą w II połowie 2021 r.

 

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S6 na Pomorzu

Trasa Kaszubska, czyli droga ekspresowa pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią - mapa przebiegu. Mapa: GDDKIA

Pozostałe odcinki drogi S6: Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej, Koszalin - Bożepole Wielkie oraz Zachodnia Obwodnica Szczecina będą realizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Decyzję w tej sprawie podjął 5 czerwca 2018 r. Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów.

Ważne odcinki S6 i S10 powstaną w formule partnerstwa publiczno – prywatnego

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: