Kiedy droga S7 połączy Kraków z Kielcami? Jest przetarg na S7 Moczydło - Miechów
Budowa drogi ekspresowej w woj. świętokrzyskim dobiega końca. Odcinki w woj. małopolskim na północ od Krakowa dopiero startują. Gotowa trasą pojedziemy najwcześniej w 2024 r. Zdjęcia: GDDKIA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka wykonawcy, który dokończy projektowanie i zajmie się budową odcinka drogi ekspresowej S7 Miechów – Moczydło w woj. małopolskim. To prawie 19 kilometrowy odcinek ekspresówki przy granicy z woj. świętokrzyskim. Drogowcy chcą, aby prace zrealizowane były w 34 miesiące. Oznacza to, że nowym odcinkiem S7 pojedziemy najwcześniej na początku 2023 roku. Znacznie dłużej potrwa budowa sąsiedniego odcinka Miechów – Szczepanowice.

Wyłoniona w przetargu firma zajmie się dokończenie projektu (projekt wykonawczy) i budową dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości ok. 18,7 km na odcinku Moczydło (granica woj. świętokrzyskiego) - węzeł Miechów (z węzłem).

- Prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla odcinka Moczydło (granica woj. świętokrzyskiego) - węzeł Miechów (z węzłem) powinny zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż 34 miesiące od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca), natomiast dla etapu projektowania ta zasada nie będzie miała zastosowania. Minimalny termin realizacji wynosi 31 miesięcy od daty zawarcia umowy (wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie), zgodnie z przyjętym kryterium oceny ofert „Termin realizacji” – informuje biuro prasowe GDDKIA.

Droga ekspresowa S7 na odcinku Moczydło (granica woj. świętokrzyskiego) - węzeł Miechów o długości ok. 18,7 km będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą na trzeci pas. Powstaną dwa węzły drogowe „Książ” i „Miechów”, 24 obiekty inżynierskie, w tym estakada o długości ponad 600 m, która będzie pełniła także funkcje przejścia dla zwierząt. Estakada ta powstanie na granicy miejscowości Małoszów i Giebułtów w gminie Książ Wielki.

Realizacja trasy S7 z Krakowa do granic województwa świętokrzyskiego jest opóźniona w stosunku do pierwotnych harmonogramów. Przypominamy, że odcinek drogi ekspresowej S7 Moczydło (granica woj. świętokrzyskiego) - węzeł Miechów to jedno z zadań na jakie podzielono realizację blisko 56-kilometrowego odcinka S7 od granicy województwa świętokrzyskiego do Krakowa:

  • Moczydło - Szczepanowice w podziale na pododcinki Moczydło - Miechów i Miechów Szczepanowice
  • węzeł Szczepanowice (z węzłem) - węzeł Widoma (z węzłem)
  • węzeł Widoma (bez węzła) - Kraków (z włączeniem do węzła Igołomska.

Budowa S7: Jest ZRID dla pierwszego odcinka S7 Kraków - Świętokrzyskie

Mapa drogi ekspresowej S7 Kraków - Moczydło w podziale na odcinki realizacyjne. Zaawansowanie prac

Mapa drogi ekspresowej S7 Kraków - Moczydło w podziale na odcinki realizacyjne. Zaawansowanie prac. Mapa: GDDKIA

Najtrudniejsza sytuacja dotyczy ponad 5 km pododcinka Miechów- węzeł Szczepanowice (ok. 5,3 km), który cały czas jest w przygotowaniu. Drogowcy obawiają się, że prace może opóźnić dużo odwołań od decyzji środowiskowej.

Droga ekspresowa S7 od granicy woj. świętokrzyskiego do Krakowa stanowić będzie jednocześnie obwodnice dla miejscowości: Książ Wielki, Miechów i Słomniki. Powstanie 8 węzłów: Książ, Miechów, Szczepanowice, Widoma, Łuczyce, Raciborowice, Kraków Mistrzejowice, Kraków Grębałów.

Od września układanie ostatniej warstwy na S7 w Skarżysku Kamiennej

W ramach budowy S7 w województwie małopolskim powstaje także odcinek ekspresowej Zakopianki pomiędzy Lubniem a Rabką-Zdrojem, który jest najtrudniejszym do zrealizowania fragmentem tej trasy. Odcinek ten pozwoli na znaczące skrócenie podroży na południe kraju. Na trasie do Zakopanego prowadzona jest też budowa odcinka DK 47 od Rabki Zdroju do Chabówki. 19 września 2018 r. podpisano umowę na projekt i budowę kolejnego odcinka dwujezdniowej Zakopianki od Rdzawki do Nowego Targu.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Barszczyk
2019-09-07 20:54
A dwupasmowa droga w kierunku Kielc i Warszawy z Tarnowa kiedy?
Olo
2019-09-06 10:11
moze jakas spec ustawa zeby pchnac te 5km?
kon trol
2019-09-05 19:08
no na pewno nie wczesniej jak 2025

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: