1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Kolejna droga na Mazowszu doczeka się rozbudowy

Kolejna droga na Mazowszu doczeka się rozbudowy

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-12-01
Kolejna droga na Mazowszu doczeka się rozbudowy
DK53 na odcinku Myszyniec – Kadzidło będzie rozbudowana. Zdjęcia: GDDKIA
Drogowcy przymierzają się do rozbudowy prawie 20 km istniejącej DK53 na trasie Mrągowo - Ostrołęka. Chodzi o inwestycję na odcinku Myszyniec – Kadzidło w woj. mazowieckim, dla której poznaliśmy wykonawcę prac.

- Prawie 289 mln zł wynosi najkorzystniejsza oferta w przetargu na poprawę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na DK53 Myszyniec - Kadzidło. Jeśli nie będzie odwołań od wyboru oraz wybrany Wykonawca przedłoży gwarancję należytego wykonania umowy, to jeszcze w tym roku podpiszemy umowę – poinformował warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Autostrada A2 w budowie – aktualny stan prac

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie rozbudowa prawie 20 km istniejącej DK53. Droga będzie miała parametry trasy GP (ruch główny przyspieszony). Przekrój drogi nie ulegnie zmianie, będzie to jedna jezdnia z jednym pasem ruchu dla każdego kierunku. Powstaną urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi ruchu lokalnego, zatoki autobusowe.

Przy sprawnym procesie projektowania, uzyskiwania niezbędnych uzgodnień i decyzji jak i budowy kierowcy z nowej trasy będą mogli skorzystać w październiku 2027 r.

S17 Wschodnia Obwodnica Warszawy - będą kolejne lata opóźnień

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 53 Jak dojadę - Kadzidło Jak dojadę - Myszyniec