• Facebook - conadrogach
Korki na A1. Koncesjonariusz wprowadza letnie usprawnienia
Autostrada A1 Gdańsk - Toruń. Zdjęcia: GTC

Korki na autostradzie A1 tworzą się w wakacyjne weekendy i święta najczęściej przed bramkami poboru opłat na trasie Gdańsk – Toruń. Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego - Gdańsk Transport Company S.A. w okresie wakacyjnym (weekendy) wprowadzane są usprawnienia, które mają ułatwić podróżowanie i usprawnić ruch na A1-ce.

Odstąpienie od opłaty, w sytuacji kiedy średni czas oczekiwania na uiszczenie należności w PPO (plac poboru opłat) w Nowej Wsi lub Rusocinie przekroczy 25 minut, czy możliwość wykorzystania pobocznych pasów (tzw. rewersyjnych) – to jedne z udogodnień dla kierowców podróżujących latem autostradą A1.

Jakie opłaty obowiązują na autostradzie A1

Bramki na autostradzie A1

Ponadto koncesjonariusz autostrady A1 Gdańsk – Toruń uruchamił na wybranych MOPach (Miejsca Obsługi Podróżnych) „Wakacyjnych Punktów Informacyjnych”, w których pracownicy wyposażeni w tablety z aplikacją AmberOne przekazują informacje na temat aktualnej sytuacji na drodze. Punkty informacyjne wyposażone są w darmowe Wi-Fi oraz mapy tak, aby użytkownicy mogli wybrać alternatywną trasę w przypadku dużych zatorów.

Bramki na autostradzie A1

Mapa przebiegu autostrady A1 Gdańsk - Toruń

Na bramkach wjazdowych na A1 w Rusocinie i Nowej Wsi rozdawane są też ulotki z informacjami o szacowanych godzinach, w jakich spodziewane jest wzmożenie natężenia ruchu. Poza tym przy podajnikach biletów, znajduje się informacja o orientacyjnym czasie oczekiwania na głównym Placu Poboru Opłat, a dodatkowo wzdłuż Autostrady ustawione są tablice zmiennej treści podające czas oczekiwania na tymże PPO.

Aktualne utrudnienia na autostradzie A1

Autostrada A1, zwana także Bursztynową, jest jedyną autostradą w Polsce biegnącą z północy na południe. Docelowo ma mieć prawie 570 kilometrów długości i połączy Trójmiasto, Toruń, Łódź, Częstochowę oraz Górny Śląsk z granicą państwa z Czechami. W budowie jest odcinek Częstochowa – Pyrzowice. Jako ostatni będzie realizowany odcinek A1 Tuszyn - Częstochowa, który obecnie funkcjonuje jako DK1 (gierkówka).

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Mariusz
2017-07-31 21:30
Dołączam się do pytania. #Nowy zjazd
Nowy zjazd
2017-07-31 13:41
Co oznacza ta czerwona kropka z nazwą Chełmża? Jest budowany tam nowy wjazd na autostrade? Bo teraz tam nie ma wjazdu?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: