1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Korki na A6 koło Szczecina. Przyczyną remont autostrady, ruch jedną jezdnią i objazdy

Korki na A6 koło Szczecina. Przyczyną remont autostrady, ruch jedną jezdnią i objazdy

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-09-14
Korki na A6 koło Szczecina. Przyczyną remont autostrady, ruch jedną jezdnią i objazdy
Do końca października potrwa remont autostrady A6 w rejonie węzła Klucz (połączenie z drogą S3). Zdjęcia: GDDKIA
Przypominamy o trwającym remoncie autostrady A6 w rejonie węzła Klucz (obwodnica Szczecina). Ruch w obu kierunkach odbywa się jedną nitką, są duże utrudnienia i objazdy w rejonie połączenia z drogą ekspresową S3. Kiedy koniec remontu A6 i korków pod Szczecinem?

Z początkiem września rozpoczęły się prace związane z remontem jezdni autostrady A6 w kierunku Kołbaskowa na odcinku o długości 4,5 km między węzłami Radziszewo i Szczecin Podjuchy, w tym w obszarze węzła drogowego Klucz łączącego autostradę A6 z drogą ekspresową S3. Ruch w obu kierunkach odbywa się jezdnią w kierunku Gdańska, a kierowcy jadący S3 od Gorzowa w kierunku Kołbaskowa są kierowani na objazd przez węzeł Szczecin Podjuchy. Prace potrwają do końca października.

Wszystkie utrudnienia w ruchu na drodze ekspresowej S3

Organizacja ruchu w związku z remontem autostrady A6, zmiany na połączeniu z drogą S3:

  • Kierowcy jadący w kierunku Kołbaskowa około 800 metrów za węzłem Szczecin Podjuchy są kierowani na jezdnię A6 w kierunku Gdańska. Ruch na tej jezdni odbywa się po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Powrót do ruchu obiema jezdniami dopiero na węźle Radziszewo.

  • Zjazd z A6 na S3 na węźle Klucz w kierunku Gorzowa jest możliwy bezpośrednio z jezdni A6 w kierunku na Gdańsk. Natomiast kierowcy jadący S3 od strony Gorzowa nie zjadą na węźle Klucz w kierunku Kołbaskowa. Trzeba zjechać na A6 w kierunku Gdańska i zawrócić na węźle Szczecin Podjuchy w kierunku Kołbaskowa.

Aktualne utrudnienia na autostradzie A6

Remontem autostrady A6 zajmuje się firma Strabag, wartość prac to około 9 mln zł. Prace polegają na frezowaniu istniejącej nawierzchni, wykonaniu warstwy wyrównawczej, a następnie warstwy ścieralnej, zostanie również zastosowana siatka wzmacniająca nawierzchnię. Wyremontowane zostaną również elementy odwodnienia i wykonane nowe oznakowanie poziome. Nawierzchnia na remontowanym odcinku została wykonana w latach 1997-1999 i 2000-2001.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A6 Utrudnienia na drodze S3 Jak dojadę - Szczecin