Lada dzień pojedziemy zachodnią obwodnicą Lublina w ciągu S19
Ekspresowa zachodnia obwodnica Lublina w ciągu S19. Pod koniec listopada 2016 r. wykonawca zakończy realizację inwestycji. Zdjęcia: GDDKiA

Zachodnia obwodnica Lublina, która jest częścią ważnej trasy S19 Lublin – Rzeszów lokalnie ma odciążyć zakorkowaną al. Kraśnicką w Lublinie. Prace zgodnie z kontraktem maja potrwać do 29 listopada 2016 r. To kiedy pojedziemy nowym odcinkiem zależy od tego ile dni zajmą odbiory techniczne.

Wykonawca prac na obwodnicy Lublina nie ma żadnych opóźnień co oznacza, że prace zakończą się jeszcze w tym miesiącu - informuje GDDKIA. Udostępnione są już niektóre wiadukty (np. w Konopnicy na DW747) i fragmenty trasy, które oddawane były we wrześniu i październiku. Zgodnie z kontraktem wykonawca, firma Budimex, zakończy wszystkie prace najpóźniej 29 listopada. Kolejne dni zajmą procedury odbiorów trasy przed oddaniem jej kierowcom. Gdy przebiegną sprawnie z nowej trasy skorzystamy najpóźiej na początku grudnia.

Przypomnijmy, budowa ekspresowej S19 po zachodniej stronie Lublina rozpoczęła się jesienią 2014 r. W ramach zadania powstał 9,8 km odcinek zachodniej obwodnicy Lublina. Całkowity koszt realizacji zachodniej części w ciągu S19, pomiędzy węzłami Lublin Słowinek a Lublin Węglin to około 620 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi ok. 274 mln. zł. Prace wykonuje firma Budimex.

Obwodnica uwolni zakorkowaną al. Kraśnicką w Lublinie. Kierowcy jadący na trasie Rzeszów Warszawa, Chełm czy Białystok będą mogli ominąć centrum.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

pedro
2016-11-27 08:59
cyt:"Kierowcy jadący na trasie Rzeszów Warszawa, Chełm czy Białystok nie będą mogli ominąć centrum." - chyba o jedno "nie" za dużo. Ta trasa jest po to żeby omijać centrum. Poprawcie się :)

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: