1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Lubelskie: Przebieg S17 Łopiennik - Krasnystaw Północ zatwierdzony

Lubelskie: Przebieg S17 Łopiennik - Krasnystaw Północ zatwierdzony

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-07
Lubelskie: Przebieg S17 Łopiennik - Krasnystaw Północ zatwierdzony
DŚU dla odcinka S17 Łopiennik-Krasnystaw Północ wydana. To otwiera drogę do przetargu na budowę. Zdjęcia: GDDKIA
Przygotowywany do realizacji odcinek Łopiennik – Krasnystaw to część przyszłej drogi ekspresowej S17 pomiędzy Lublinem a Hrebennem. Wkrótce drogowcy ogłoszą przetarg na jego projekt i budowę. Decyzję środowiskową zatwierdzająca przebieg już mają, do dokończenia została dokumentacja projektowa.

Niemal rok po złożeniu wniosku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych otrzymała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla odcinka drogi S17 Łopiennik – Krasnystaw Północ. DŚU zatwierdza rekomendowany wariant odcinka, biegnący po południowo-zachodniej stronie obecnej DK17, omijający teren cmentarza wojskowego z okresu I Wojny Światowej w Łopienniku Nadrzecznym. Odcinek pomiędzy węzłami Łopiennik i Krasnystaw Północ, które powstaną w trakcie budowy sąsiednich fragmentów drogi ekspresowej, będzie miał długość ok. 9,2 km.

Po dokończeniu ostatnich prac planistycznych i badań GDDKIA planuje ogłosić przetarg na wybór wykonawcy prac projektuj i buduj.

- Projektanci mają jeszcze do zakończenia badania geologiczne dla wskazanego wariantu trasy, uszczegółowienie rozwiązań drogowych, mostowych, ochrony środowiska, branżowych oraz przeprowadzenie audytu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD). Po zakończeniu prac i odebraniu dokumentacji przetarg na wyłonienie wykonawcy tego odcinka planujemy ogłosić w I kwartale 2025 roku – zapowiadają drogowcy.

Kiedy budowa drogi S17 Lublin – Hrebenne?

 

DŚU dla odcinka S17 Łopiennik-Krasnystaw Północ

DŚU dla odcinka S17 Łopiennik-Krasnystaw Północ. Mapa: GDDKIA

Na etapie prac przygotowawczych oprócz wspomnianego odcinka Łopiennik – Krasnystaw jest jeszcze ok. 12-kilometrowy Zamość Sitaniec – Zamość Wschód. Obecnie Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie prowadzi postępowanie administracyjne zmierzające do wydania DŚU. 

Pozostałe odcinki trasy S17 pomiędzy Zamościem a Hrebennem są już w rękach wykonawców. Na rozstrzygniecie przetargów i podpisanie umów czekają odcinki pomiędzy Piaskami a Zamościem.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S17 Jak dojadę - Krasnystaw Jak dojadę - Łopiennik Górny