1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Na długi weekend i wakacje koncesjonariusz zawiesza prace na bramkach w Mysłowicach. Jakie utrudnienia na A4 Katowice – Kraków?

Na długi weekend i wakacje koncesjonariusz zawiesza prace na bramkach w Mysłowicach. Jakie utrudnienia na A4 Katowice – Kraków?

 1. Anna Kluba
 2. conadrogach.pl
 3. 2024-05-27
Na długi weekend i wakacje koncesjonariusz zawiesza prace na bramkach w Mysłowicach. Jakie utrudnienia na A4 Katowice – Kraków?
Koncesjonariusz remontuje A4 Katowice - Kraków przed oddaniem jej stronie państwowej. Zdjęcie poglądowe: GDDKIA
Prace na autostradzie A4 Katowice - Kraków toczą się od wielu miesięcy. Kierowcy muszą zwolnić na A4 w rejonie Katowic, Mysłowic i Chrzanowa. W czasie długiego weekendu i wakacji koncesjonariusz planuje zawiesić prace i uwolnić wszystkie pasy dojazdowe do Punktu Poboru Opłat (PPO) w Mysłowicach. Ma to zmniejszyć korki na bramkach autostradowych.

Obecne utrudnienia w ruchu na autostradzie A4 Katowice - Kraków, spowodowane są pracami remontowymi. Swoje dokłada też odnawianie oznakowania poziomego, które ma potrwać do czwartku 30 maja. Malowanie pasów prowadzone jest w porze wieczornej i nocnej, od godziny 19.00 do godz. 6.00. Na niektórych odcinkach autostrady zwężenia do jednego pasa ruchu na długości ok. 500 m wraz z ograniczeniem prędkości do 80 km/godz.

Wszystkie aktualne utrudnienia na A4

Przypominamy, że na kilku odcinkach wymieniana jest nawierzchnia autostrady. I tak:

Na A4 między węzłami Murckowska w Katowicach i Brzęczkowice w Mysłowicach, od km 341 do km 348 remont jezdni w kierunku Krakowa.Tymczasowa organizacja ruchu wprowadzona na czas trwającego remontu zapewnia kierowcom po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, przy czym:

 • na jezdni do Krakowa jeden pas ruchu jest remontowany, a drugi pas dostępny dla ruchu,

 • na jezdni do Katowic dostępne są dwa pasy ruchu dla podróżujących w kierunku Katowic i jeden pas ruchu dla podróżujących w kierunku Krakowa (oba kierunki odseparowane są specjalną barierą).

Na remontowanym odcinku, dla kierunku jazdy Katowice - Kraków zjazd do Mysłowic możliwy jest wyłącznie z prawego pasa ruchu.

W lipcu prace remontowe przeniosą się na jezdnię do Katowic, gdzie jeden pas ruchu będzie remontowany, a drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic.

Jak zapowiada koncesjonariusz, obie jezdnie na tym odcinku A4 wyremontowane zostaną do końca listopada 2024 r.

W rejonie węzła Rudno od km 380,3 do km 384,3 remont jezdni w kierunku Katowic. Tymczasowa organizacja ruchu wprowadzona na czas trwającego remontu zapewnia kierowcom po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, przy czym:

 • na jezdni do Katowic jeden pas jest remontowany, drugi pas jest przejezdny,

 • na jezdni do Krakowa dostępne są dwa pasy ruchu dla podróżujących w kierunku Krakowa i jeden pas ruchu dla podróżujących w kierunku Katowic (oba kierunki odseparowane są specjalną barierą).

Prace na tym odcinku potrwają do końca lipca 2024 r.

Utrudnienia na A4 występują też w rejonie Chrzanowa. Na czas prac zamknięto wiadukt w Chrzanowie pomiędzy węzłem Balin a węzłem Chrzanów (km 370). Zamknięta jest jezdnia do Krakowa na odcinku ok. 400 m. Na jezdni do Katowic, na odcinku ok. 400 m są dwa zwężone pasy ruchu w kierunku Katowic oraz dwa zwężone pasy ruchu w kierunku Krakowa (oba kierunki odseparowane są specjalną barierą).

Zakończenie remontu zaplanowano na grudzień 2024.

Obecnie, lżej jest na Placu Poboru Opłat w Mysłowicach Brzęczkowicach. Koncesjonariusz z uwagi na wyjazdy w okolicy długiego weekendu zawiesił prace remontowe. Obecnie wszystkie pasy ruchu są czynne. Kolejne prace rozpoczną się 4 czerwca 2024 r. Jak zapowiada Stalexport Autostrada Małopolska SA. Również w czasie wakacji prace w tym rejonie nie będą prowadzone. Planowane zakończenie wszystkich prac na PPO Brzęczkowice to wrzesień 2024 r.

Przypominamy, że opłaty a przejazd autostradą A4 pobierane są na 2 placach poboru opłat: w Mysłowicach i w Balicach i wynoszą na każdym z punktów:

Jak zapłacić za przejazd autostradą A4? Aktualne opłaty na A4

 • 8 zł stawka dla motocykli,
 • 16 zł stawka 1 dla pojazdów kategorii 1 - samochodów osobowych (32 zł za przejazd całym płatnym odcinkiem),
 • 29 zł stawka 2 z rabatem dla pojazdów kategorii 2 i 3 (58 zł za przejazd całym płatnym odcinkiem),
 • 49 zł stawka 2 dla pojazdów kategorii 4 i 5 (98 zł za przejazd całym płatny odcinkiem).

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Chrzanów Jak dojadę - Katowice