• Facebook - conadrogach
Na koniec roku wystartował II etap przetargu na S61 Suwałki – Budzisko
Droga ekspresowa S61. Zdjęcia: GDDKIA

Drugi etap przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S61 od Suwałk do Budziska ruszył w przedostatnim dniu 2016 roku. Rozstrzygnięcie postępowania oraz podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest do końca pierwszego półrocza 2017 roku. Droga jest częścią międzynarodowej trasy via Baltica.

- Zaproszenie do składania ofert cenowych zostało wysłane do 20 firm i konsorcjów z całej Europy, które spełniły postawione przez zamawiającego wymagania. Termin składania ofert upływa 2 marca 2017r – informują drogowcy. GDDKiA przyjęła w postępowaniu dwa kryteria oceny ofert. - Oprócz ceny, drugim z kryteriów jest termin wykonania. Wykonawca na etapie składania ofert będzie mógł zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny wymagany okres 37 miesięcy od daty zawarcia umowy, jednak nie krótszym niż 31 miesięcy – dodają.

Droga ekspresowa S61 na odcinku Suwałki – Budzisko ma długość około 24,5 km, planowana jest jako dwujezdniowa droga ekspresowa o nawierzchni wykonanej w technologii betonu cementowego. Przewidziano na niej dwa węzły drogowe –Suwałki Północ i Szypliszki oraz cztery Miejsca Obsługi Podróżnych – po dwa w każdym kierunku (Żubryn, Budzisko). Zamówienie obejmie również budowę i przebudowę istniejącej sieci dróg w zakresie kolizji z planowaną drogą ekspresową oraz budowę dróg dojazdowych, obsługujących tereny przyległe do projektowanego pasa drogowego.

Inwestycja będzie prowadzona w systemie "Projektuj i buduj" . Jest objęta umową o dofinansowanie CEF i ma być gotowa – najpóźniej w 2020 r.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: