1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowa droga ekspresowa na Opolszczyźnie - mapy. Wkrótce umowa na 23 km odcinek S11

Nowa droga ekspresowa na Opolszczyźnie - mapy. Wkrótce umowa na 23 km odcinek S11

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-21
Nowa droga ekspresowa na Opolszczyźnie - mapy. Wkrótce umowa na 23 km odcinek S11
GDDKIA ponownie wybrała wykonawcę odc. S11 Siemianice - Gotartów. Zdjęcia: GDDKIA
Ten rok zdecydowanie będzie należał do uruchomienia realizacji drogi ekspresowej S11 na Opolszczyźnie. W rękach wykonawców są już dwa z trzech odcinków trasy S11 pomiędzy Kępnem a obwodnicą Olesna. Lada dzień drogowcy podpiszą kolejną umowę na projekt i budowę ostatniej części S11-ki, 23 kilometrowego fragmentu Siemianice – Gotartów.

Na rozstrzygnięcie przetargu dla najdłuższego, bo 23 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S11 Siemianice – Gotartów w woj. opolskim czekamy od stycznia tego roku. Były odwołania od wyboru Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i ostatecznie konieczna była ponowna analiza ofert. Jest szansa, ze tym razem drogowcy podpiszą umowę z wykonawca prac projektuj i buduj.

GDDKIA ponownie wybrała wykonawcę odc. S11 Siemianice - Gotartów

GDDKIA wybrała wykonawcę odc. S11 Siemianice - Gotartów

Mapa: GDDKIA

- Dla odcinka Siemianice – Gotartów o długości 22,7 km, w styczniu br. wskazaliśmy najkorzystniejszą ofertę. Jeden z oferentów złożył odwołanie od rozstrzygnięcia, które Krajowa Izba Odwoławcza w całości odrzuciła, lecz w postępowaniu przed sądem zapadła decyzja o przeprowadzeniu ponownego wyboru najkorzystniejszej oferty. Spośród złożonych ośmiu wskazaliśmy konsorcjum firm Mirbud (lider) i Kobylarnia z ofertą na kwotę 577 556 748,89 zł. Jeśli nie wpłyną odwołania od wyboru, to po zakończeniu kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych będziemy mogli podpisać umowę na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj – informuje opolski oddział GDDKIA.

Odcinek S11 Siemianice - Gotartów połączy Wielkopolskę z Opolszczyzną. Mapa: GDDKIA

Mapa trasy S11 Kępno - Siemianice - Gotartów - Kluczbork - Olesno

Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 10 miesięcy na opracowanie projektu budowlanego i złożenie wniosku o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej tzw. ZRID-u. W ocenie drogowców, wydanie decyzji potrwa siedem miesięcy, a na prace w terenie przypadną kolejne 22 miesiące. Z czasu realizacji robót wyłączone będą okresy zimowe od 16 grudnia do 15 marca. Oznacza to, ze gotowa ekspresówką kierowcy pojadą na początku 2028 roku.

Realizacja dwujezdniowej drogi ekspresowej S11 między końcem obwodnicy Kępna a początkiem obwodnicy Olesna została podzielona na trzy odcinki realizacyjne:

  • S11 koniec obwodnicy Kępna – Siemianice (12,5 km)
  • S11 Siemianice – Gotartów (22,7 km),
  • S11 Gotartów – początek obwodnicy Olesna (10,5 km).

Mapa trasy S11 Kępno - Siemianice - Gotartów - Kluczbork - Olesno

Mapa trasy S11 Kępno - Siemianice - Gotartów - Kluczbork - Olesno

Mapa: GDDKIA

Umowy na zaprojektowanie i realizację dwóch skrajnych odcinków S11: Kępno – Siemianice oraz Gotartów – początek obwodnicy Olesna podpisano wiosną br. Za budowę pierwszego odcinka odpowiedzialna jest firma Polaqua. Wartość umowy to 375,6 mln zł.

Wykonawcą odcinka S11 pomiędzy Gotartowem i początkiem obwodnicy Olesna jest konsorcjum firm Mirbud (lider) oraz Kobylarnia (partner). Wartość umowy to 464,9 mln zł.

Pisaliśmy o tym więcej:

S11 wydłuży się na północ od obwodnicy Olesna. Jest umowa na kolejny odcinek

Cała inwestycja zakłada powstanie 46 kilometrów nowej wygodniej trasy S11 przez Opolszczyznę aż do obwodnicy Kępna w woj. wielkopolskim. Droga ominie liczne miejscowości w tym Kluczbork, przez które obecnie przechodzi DK11. W ciągu drogi powstaną węzły drogowe: Siemianice, Byczyna, Kluczbork Północ, Kluczbork Południe oraz kilkadziesiąt obiektów inżynierskich, w tym przejść dla zwierząt.

Do 2030 roku cała S11 połączy cztery województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie. Po realizacji wszystkich odcinków trasa będzie liczyć ponad 580 km, a wraz ze wspólnym przebiegiem S6 od Kołobrzegu do Koszalina (ok. 35,5 km) blisko 620 km. Obecnie kierowcy mają do dyspozycji ponad 150 km.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Byczyna