1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowa inwestycja na S3 w Zielonej Górze

Nowa inwestycja na S3 w Zielonej Górze

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2021-05-24
Nowa inwestycja na S3 w Zielonej Górze
Powstaną ekrany akustyczne przy S3 w Zielonej Górze. Zdjęcia: GDDKIA
Będzie ciszej przy drodze ekspresowej S3 na odcinku przebiegającym przez Zieloną Górę. Drogowcy ogłosili już przetarg za zaprojektowanie i wybudowanie ekranów akustycznych.

Ruszył przetarg na zaprojektowanie i budowę ekranów w ciągu odcinka drogi S3 w Zielonej Górze. Na oferty od zainteresowanych firm GDDKIA czeka do 10 czerwca. Wykonawca będzie miał 15 miesięcy od podpisania umowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ekrany staną najpóźniej do końca 2022 roku.

Co na budowie S3 Polkowice – Lubin, jakie zmiany w ruchu?

Nowe ekrany w ciągu drogi ekspresowej S3 mają pojawić się w trzech lokalizacjach. Najdłuższy i najwyższy stanie na wysokości Osiedla Pomorskiego, gdzie de facto pojawią się dwa rzędy konstrukcji chroniącej mieszkańców przed hałasem. Rząd ekranów od strony osiedla, który wybudowany zostanie bliżej jezdni niż obecny, będzie miał 8 m wysokości, z dodatkową nadbudową pod katem 45o, i długość ponad 400 m. Dodatkowy rząd ekranów, o długości ok. 350 m, stanie w pasie między jezdniami. Ten będzie miał wysokość 7 m. Pozostałe dwa, nieco krótsze i niższe, pojawią się na wysokości Raculi. Wszystkie mają mieć konstrukcję pochłaniającą typu „zielona ściana”.

Nowa ekspresówka nad Bałtyk. Ponad 40 km drogi S3 otwarte

- Budowa dodatkowych zabezpieczeń akustycznych to efekt przeprowadzonej analizy porealizacyjnej i wykonanych na jej potrzeby pomiarów hałasu. Analiza jest wykonywana po upływie roku od oddania drogi do użytkowania, kiedy ruch samochodów się ustabilizuje. Badania wykazały przekroczenia wartości dopuszczalnych poziomu hałasu. W oparciu o ten dokument wydana została przez Marszałka Województwa Lubuskiego decyzja zobowiązująca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad do ograniczenia oddziaływania akustycznego drogi, co ma doprowadzić do obniżenia poziomu hałasu do norm dopuszczalnych we wskazanych lokalizacjach – wyjaśniają drogowcy.

Gdzie możemy odpocząć na S3? MOP-y na ekspresówce w Lubuskim

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S3 Jak dojadę - Zielona Góra