1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowy bezkolizyjny węzeł na Zakopiance

Nowy bezkolizyjny węzeł na Zakopiance

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-12-18
Nowy bezkolizyjny węzeł na Zakopiance
Ponad 90 mln zł wyniesie budowa bezkolizyjnego węzła na Zakopiance w Krzyszkowicach. Źródło: GDDKIA
W najbliższych trzech miesiącach drogowcy planują podpisać umowę na budowę nowego bezkolizyjnego węzła na Zakopiance, DK7 Kraków – Myślenice. Inwestycje zlokalizowana jest na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1942K w Krzyszkowicach.

Poznaliśmy oferty na budowę węzła na Zakopiance w Krzyszkowicach. Realizacją bezkolizyjnego węzła zainteresowanych jest siedmiu wykonawców. Najniższą ofertę o wartości 91,1 mln zł zaproponowała firma Nowak-Mosty. Najdroższą, PORR na kwotę 103,3 mln zł. Wszystkie oferty mieszczą się w zaplanowanym na inwestycję budżecie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych (115 mln zł).

Nowy bezkolizyjny węzeł na Zakopiance powstanie w Krzyszkowicach

Nowy bezkolizyjny węzęł na Zakopiance powstanie w Krzyszkowicach

Zdjęcia: GDDKIA

- Siedem podmiotów wzięło udział w przetargu na budowę węzła drogowego w ciągu drogi krajowej nr 7 na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1942K w Krzyszkowicach. Najniższą ofertę o wartości 91,1 mln zł zaproponowała firma Nowak-Mosty. Komisja przetargowa rozpocznie teraz ocenę złożonych ofert. Oprócz kryterium ceny, bardzo ważnym okaże się kryterium jakości. Chcemy uzyskać jak najdłuższą gwarancję na obiekty mostowe, a także na ekrany akustyczne – poinformował krakowski oddział GDDKIA.

GDDKiA zapowiada, ze podpisanie umowy nastąpi w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Wykonawca na budowę węzła będzie miał 18 miesięcy od podpisania umowy, nie licząc 3-miesięcznych przerw zimowych. Uwzględniając te przerwy węzeł na Zakopiance w Krzyszkowicach powinien powstać w ciągu 2 lat.

Zadanie zakłada m.in. likwidację lewoskrętów, budowę tunelu pod DK7 dla ruchu lokalnego i pieszych, pasów włączenia i wyłączenia, budowę chodnika, przejść dla pieszych na łącznicach i jezdniach dodatkowych, a także korektę lokalizacji zatok autobusowych wraz z peronami przystankowymi.

Plan węzła w Krzyszkowicach w ciągu DK7 Kraków - Myślenice

Plan węzła w Krzyszkowicach w ciągu DK7 Kraków - Myślenice

Źródło: GDDKIA

Planowany bezkolizyjny węzeł jest jednym z istotnych punktów zmian na DK7 Kraków - Myślenice. O innych inwestycja na Zakopiance pisaliśmy wcześniej:

Zakopianka. Te inwestycje mają poprawić podróż na DK7 Kraków – Myślenice

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 7