1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowy węzeł drogowy Olsztyn Zachód na początku 2019 r.

Nowy węzeł drogowy Olsztyn Zachód na początku 2019 r.

  1. A.K.
  2. conadrogach.pl, UM Woj. warmińsko-mazurskiego
  3. 2016-10-25
Nowy węzeł drogowy Olsztyn Zachód na początku 2019 r.
Przebudowa węzła drogowego Olsztyn Zachód to jeden z etapów budowy południowej obwodnicy miasta. Prace ruszą już w listopadzie i zakończą się pod koniec lutego 2019 r. Zdjęcia: GDDKiA
Jest umowa na przebudowę węzła drogowego Olsztyn Zachód. Prace ruszą już w listopadzie. Zadanie pochłonie 38 mln zł. To część budowy południowej obwodnicy Olsztyna.

Dzięki realizacji węzła drogowego Olsztyn-zachód zostaną przebudowane ulice Gościnna, Kresowa, Wołodyjowskiego, Żurawia, Perkoza oraz odcinek drogi w gminie Gietrzwałd jako połączenie drogi wojewódzkiej 527 z drogą krajową nr 16.

Wartość projektu to blisko 38 mln zł, z czego wkład własny gmin to 5,2 mln zł. Przedsięwzięcie obejmuje budowę i przebudowę dróg o łącznej długości 7,5 km ciągów pieszych i rowerowych, zatok autobusowych, skrzyżowań, oświetlenia, odwodnienia, urządzeń ochrony środowiska i zagospodarowania zieleni.

Roboty ruszą na początku listopada, a mają się zakończyć pod koniec lutego 2019 roku.

Projekt jest realizowany przy współpracy samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, Urzędu Miasta Olsztyn oraz gmin: Gietrzwałd i Jonkowa.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 16 Utrudnienia na drodze 527 Jak dojadę - Olsztyn