1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowy wykonawca naprawi wiadukt nad A4 koło Wrocławia. Będą utrudnienia

Nowy wykonawca naprawi wiadukt nad A4 koło Wrocławia. Będą utrudnienia

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-10-30
Nowy wykonawca naprawi wiadukt nad A4 koło Wrocławia. Będą utrudnienia
Listopad - grudzień - remont wiaduktu nad autostradą A4 na drodze Wrocław - Żórawina. Zdjęcia: GDDKIA
W końcu ruszy remont wiaduktu nad autostradą A4 koło Wrocławia. Prace dotyczą uszkodzonego obiektu w ciągu drogi prowadzącej do Żurawiny. Obecnie wiadukt jest przejezdny jedynie dla aut poniżej 30 ton.

Remont wiaduktu nad autostradą A4 w ciągu drogi Wrocław – Żórawina rozpocznie się w pierwszej połowie listopada br. Wykonanie remontu uszkodzonego wiaduktu planowane było pierwotnie we wrześniu br. Jednak wykonawca wyłoniony w przetargu odstąpił od podpisania umowy. W związku z tym GDDKIA wznowiła przetarg i wyłoniła nowego wykonawcę – firmę Primost z Będzina.

- 26 września br. podpisaliśmy umowę na wykonanie remontu. Wykonawca planuje zrealizować zadanie w pierwszej połowie grudnia br. Wartość prac przekracza 1,2 mln zł – informują drogowcy.

Remont wiaduktu nad A4 rozpocznie się w drugim tygodniu listopada i potrwa około pięciu tygodni. Będzie polegał na naprawie i częściowej wymianie fragmentów dźwigarów wiaduktu, który w lipcu ubiegłego roku został uszkodzony przez koparkę przewożoną samochodem ciężarowym.

TOP 5 miejsc z korkami na dolnośląskiej autostradzie A4

Kierowcy musza przygotować się na utrudnienia w ruchu i to nie tylko na trasie Wrocław – Żórawina ale i na autostradzie A4. W czasie prowadzenia prac wyłączony z ruchu będzie prawy pas autostrady A4 na jezdni w kierunku Katowic. Ustawiona będzie na nim podpora, która jest niezbędna do przeprowadzenia prac związanych z wymianą dźwigarów. Na wiadukcie będzie nadal obowiązywał ruch wahadłowy, sterowany przez sygnalizację świetlną.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Wrocław