Obwodnica Lublina: Jeździmy nowym wiaduktem nad S19
W Konopnicy jeździmy wiaduktem nad S19. To kolejny wiadukt udostępniony w ciągu obwodnicy Lublina. Zdjęcia: GDDKiA

Kierowcy mogą korzystać z wiaduktu wybudowanego w ciągu drogi wojewódzkiej 747 w Konopnicy. Tym samym wykonawca zachodniej obwodnicy Lublina w ciągu drogi ekspresowej S19 będzie mógł rozebrać tymczasowy objazd i uciąglić jezdnie drogi ekspresowej pod wiaduktem.

Na przełomie lipca i sierpnia zniknie ostatni z tymczasowych objazdów. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego uruchomił procedurę odbioru i dopuszczenia do użytkowania wiaduktu nad budowaną obwodnicą Lublina na przedłużeniu ul. Wojciechowskiej.

Przypomnijmy, że kierowcy korzystają już z trzech wiaduktów nad budowaną droga ekspresowa S19. Na węźle Lublin Szerokie w Płouszowicach w ciągu drogi wojewódzkiej 830 prowadzącej do Nałęczowa oraz w Maryninie i Tereszynie na drogach lokalnych.

Umowę na realizację zachodniej obwodnicy Lublina w ciągu drogi ekspresowej S19 podpisano 29 października 2014 roku. Kierowcy skorzystają z niej jeszcze w tym roku. Dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma węzłami komunikacyjnymi wyprowadzi ruch tranzytowy z ulic miasta ułatwiając przejazd z Warszawy i Białegostoku w kierunku Rzeszowa. Wartość całej inwestycji to ok. 620 mln zł, z czego prace budowlane to ok. 242 mln zł. Realizacja inwestycji jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach programu Infrastruktura i Środowisko.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: