1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Obwodnica od wschodu ominie Kołbaskowo i połączy się z obwodnicą Szczecina

Obwodnica od wschodu ominie Kołbaskowo i połączy się z obwodnicą Szczecina

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2020-07-28
Obwodnica od wschodu ominie Kołbaskowo i połączy się z obwodnicą Szczecina
Obwodnica Kołbaskowa w ciągu DK13 - mapa przebiegu. Mapa: GDDKIA
Drogowcy ogłosili przetarg na dokumentację dla obwodnicy Kołbaskowa w ciągu drogi krajowej nr 13. Trasa będzie miała 6 km długości i połączy się z obwodnicami: Szczecina oraz Przecławia i Warzymic. Jej budowa ruszy po opracowaniu projektu, najwcześniej w 2023 roku.

Obwodnica Kołbaskowa rozpocznie się kilkaset metrów od granicy polsko-niemieckiej. Droga ominie od wschodu miejscowość Kołbaskowo i włączy się w nowy węzeł drogowy Szczecin Zachód, który przewidziany jest do realizacji w ramach obwodnicy Przecławia i Warzymic. Obwodnica Kołbaskowa będzie jednojezdniową drogą klasy GP.

A6 Szczecin Kijewo w budowie. Zamknięty pas w kierunku Kołbaskowa

 

Przebieg obwodnicy Kołbaskowa w ciągu drogi krajowej nr 13 został określony w wydanej w 2012 roku decyzji środowiskowej, która dotyczyła również położonej na północ obwodnicy Przecławia i Warzymic. Teraz projektant będzie miał za zadanie opracować projekt budowlany i projekty wykonawcze dla inwestycji i wykonać badania podłoża. Realizacja projektu budowlanego umożliwi przeprowadzenie procedury uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) jeszcze w okresie ważności decyzji środowiskowej. Wykonawca będzie miał 15 miesięcy na opracowanie projektu budowlanego, następnie zostanie uzyskana decyzja ZRID. Ogłoszenie przetargu na budowę drogi planowane jest w 2023 roku.

S6 Zachodnia Obwodnica Szczecina: Tunel pod Odrą będzie dłuższy

DK13 łączy granice polsko-niemiecką w Rosówku z autostradą A6 i centrum Szczecina. Obwodnica Kołbaskowa w ciągu DK13 to kolejny element realizacji nowego przebiegu tej drogi. Wraz z biegnącą od autostrady A6 do Szczecina obwodnicą Przecławia i Warzymic trasa ta umożliwi całkowite wyprowadzenie pozamiejskiego odcinka tej drogi poza obszary zabudowane.

Obwodnica Przecławia i Warzymic rusza od nowa

Obwodnica Kołbaskowa to jedna z dziewięciu inwestycji w województwie zachodniopomorskim przewidzianych do realizacji w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dla wszystkich inwestycji z Programu 100 obwodnic w woj. zachodniopomorskim trwają już prace nad dokumentacją lub wszczęte zostały przetargi na jej opracowanie.

 

 

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 13 Jak dojadę - Kołbaskowo Jak dojadę - Szczecin