1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Obwodnice Sępólna i Kamienia Krajeńskiego na DK25. Otwarcie ofert dopiero w styczniu

Obwodnice Sępólna i Kamienia Krajeńskiego na DK25. Otwarcie ofert dopiero w styczniu

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-30
Obwodnice Sępólna i Kamienia Krajeńskiego na DK25. Otwarcie ofert dopiero w styczniu
Nowa DK25 jako obwodnica Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Kraj. wyprowadzi duży ruch z miejscowości. Zdjęcia: GDDKIA
Dłużej poczekamy na wykonawcę nowych obwodnic w ciągu drogi krajowej nr 25. Chodzi o obwodnice Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego w woj. kujawsko-pomorskim. Drogowcy przesunęli termin otwarcia ofert na styczeń 2024 roku.

- Mamy ponad 600 pytań do przetargu na projekt i budowę obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego w ciągu DK25. Przedłużyliśmy termin otwarcia ofert do 12 stycznia 2024 r. – poinformował bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad.

Przetarg na projekt i budowę obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego ruszył w połowie października br. Długo wyczekiwane obwodnice będą realizowane w ramach jednego zadania. Prace budowlane planowane są na lata 2026 – 2028.

Obwodnice wyprowadzą ruch z ścisłego centrum obu miejscowości, a zarazem poprawią płynność ruchu na trasie Bydgoszcz – Koszalin. Będą wybudowane w klasie GP (droga główna ruchu przyspieszonego).

Remont A1 Gdańsk – Toruń - pięć lat utrudnień

Obwodnica Kamienia Krajeńskiego będzie mieć długość ok. 2,2 km. Prowadzić będzie od ronda w ciągu ul. Sępoleńskiej, przejdzie mostem nad rzeką Kamionką i włączyć się do obecnej DK25 niedaleko m. Orzełek.

Mapa przebiegu obwodnicy Kamienia Krajeńskiego w ciągu DK25

Mapa przebiegu obwodnicy Kamienia Krajeńskiego w ciągu DK25

Mapa: GDDKIA

Obwodnice Starogardu Gdańskiego, Sztumu, Człuchowa oraz Słupska i Kobylnicy w przygotowaniu

Obwodnica Sępólna Krajeńskiego będzie trasą o długości 6,5 km. Na początku przejdzie mostem na ciekiem wodnym, a linię kolejową Chojnice – Nakło nad Notecią przetnie pod wiaduktem kolejowym. Dalej obwodnica będzie prowadzić równolegle do linii kolejowej. Na przecięciu z drogą wojewódzką 241 planowana jest budowa skrzyżowania, a w miejscu przecięcia doliny rzeki Sępólenka mostu. Na włączeniu do obecnego przebiegu DK25 powstanie rondo.

Mapa przebiegu obwodnicy Sępólna Krajeńskiego w ciągu DK25

Mapa przebiegu obwodnicy Sępólna Krajeńskiego w ciągu DK25

Mapa: GDDKIA

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 25 Jak dojadę - Kamień Krajeński Jak dojadę - Sępólno Krajeńskie