1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Remont A1 Gdańsk – Toruń - pięć lat utrudnień

Remont A1 Gdańsk – Toruń - pięć lat utrudnień

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-28
Remont A1 Gdańsk – Toruń - pięć lat utrudnień
Duży remont nawierzchni autostrady A1 Gdańsk - Toruń. Zdjęcia: GDDKIA
Remont 152-kilometrowego odcinka autostrady A1 od Gdańska do Torunia będzie trwał etapami przez najbliższe pięć lat – zapowiedział koncesjonariusz A1, Gdańsk Transport Company. Wymieniona zostanie nawierzchnia, prace prowadzone będą etapami.

W ciągu najbliższych pięciu lat autostrada A1 pomiędzy Gdańskiem a Toruniem będzie remontowana. Ekipy remontowe wymienią warstwę ścieralną, częściowo warstwę wiążącą. Nawierzchnia zostanie wzmocniona, aby mogła przenieść prognozowany ruch ciężki.

- Prace remontowe muszą odbywać się w odpowiednich warunkach pogodowych, dlatego ich przeprowadzenie możliwe jest jedynie w okresie od wiosny do jesieni. Od przyszłego roku w pełnej fazie prac remontowych planowane jest również prowadzenie prac także w okresie wakacyjnym – poinformował koncesjonariusz A1-ki.

Wszystkie aktualne utrudnienia na autostradzie A1

Prace mają być prowadzone równocześnie na dwóch kilkukilometrowych odcinkach (6-8 km), na których ruch będzie odbywał się jedną jezdnią autostrady w schemacie 2+1 (np. 2 pasy w kierunku Łodzi i 1 pas w kierunku Gdańska, w zależności, na której jezdni prowadzony jest remont).

Szykuje się duży remont autostrady A1 pod Gdańskiem

Przypominamy, że od września 2023 r. korzystamy z autostrady A1 za darmo we wszystkie dni tygodnia do końca 2023 r. Bezpłatny przejazd A1 dotyczy pojazdów osobowych o dwóch osiach oraz motocykli. Pisaliśmy o tym więcej tutaj:

Do końca roku bez opłat na A1 Gdańsk – Toruń. Zwolnienie nie oznacza otwartych bramek

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A1 Jak dojadę - Gdańsk