1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Od dzisiaj kierowcy pojadą nowym odcinkiem S6, ale budowa Trasy Kaszubskiej nadal trwa

Od dzisiaj kierowcy pojadą nowym odcinkiem S6, ale budowa Trasy Kaszubskiej nadal trwa

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-10-10
Od dzisiaj kierowcy pojadą nowym odcinkiem S6, ale budowa Trasy Kaszubskiej nadal trwa
Od dzisiaj ruch na S6 między w. Bożepole Wielkie i Strzebielino. To część budowanej Trasy Kaszubskiej do Gdyni. Zdjęcia: październik 2022 r. GDDKIA
Od poniedziałku (10 października br., w godzinach popołudniowych) kierowcy wjadą na fragment nowej drogi ekspresowej S6 między Bożympolem Wielkim a Strzebielinem. Przypominamy, że już wcześniej udostępniono węzeł Bożepole Wielkie. Odcinek jest częścią budowanej Trasy Kaszubskiej do Gdyni. Już dawno cała, ponad 40 kilometrowa trasa, powinna być oddana do ruchu. Kiedy otwarcie drogi S6 do Gdyni?

- Od 10 października zmieni się na w organizacja ruchu między Bożympolem Wielkim a Strzebielinem. W godzinach popołudniowych udostępnimy fragment drogi ekspresowej S6 od węzła Boże Pole. Kierowcy zjadą z trasy S6 na sąsiednim węźle Strzebielino i krótkim łącznikiem wrócą na drogę krajową nr 6. To kolejny etap prac budowlanych związanych z budową S6 Bożepole Wielkie – Luzino – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Gdańsku.

Nowa droga ekspresowa S6 na Pomorzu

Nowe informacje z S6. Od 10.10.2022 r. zmiana w organizacji ruchu na S6 między w. Bożepole Wielkie i Strzebielino - ułatwienia dla podróżujących dotychczasową DK6. Zdjęcia: Mateusz Mikołajczyk/GDDKiA


Wprowadzane zmiany w organizacji ruchu umożliwią kontynuację prac budowalnych na DK6 pomiędzy Bożepolem Wielkim i Strzebielinem. Po oddaniu S6 prace będą prowadzone także na dalszym odcinku DK6 w kierunku Bożejewa.

Zmiany w ruchu są konieczne również ze względu kontynuację budowy na obecnym przebiegu DK6, która po oddaniu do ruchu trasy S6 stanie się drogą wojewódzką. W ramach umowy stara droga krajowa zostanie przystosowana do standardów dróg wojewódzkich. Przekrój jezdni zostanie dostosowany do mniejszego natężenia ruchu, poprawiona będzie infrastruktura dla pieszych i rowerzystów oraz uzupełnione zostanie oznakowanie.

Oddanie do ruchu trzech odcinków Trasy Kaszubskiej – drogi S6 planowane jest jesienią. To olbrzymie opóźnienie, bo umownie ekspresówka powinna być gotowa w ubiegłym roku. Na odcinku S6 między Bożepolem Wielkim a Luzinem do wykonania pozostają wspomniane roboty na DK6. Odcinek od Luzina do Szemudu jest gotowy. Trwają prace budowlane na odcinku z Szemudu do Gdyni, które są skoncentrowane na węźle Gdynia Wielki Kack.

- Uruchomienie wszystkich trzech odcinków drogi ekspresowej S6, umożliwiające przejazd pomiędzy węzłami Bożepole Wielkie i Gdynia Wielki Kack, planowane jest na jesień tego roku – mało konkretnie informuje gdański oddział GDDKIA.Droga ekspresowa S6 jest gotowa na odcinku Szemud - Luzino. Odcinek nie jest udostępniony bo to środkowy fragment budowanej trasy S6 pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią. Zdjęcia: GDDKIA

Jak do tej pory, droga ekspresowa S6 jest gotowa na odcinku Szemud - Luzino. Odcinek nie jest udostępniony bo to środkowy fragment budowanej trasy S6 pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią. Zdjęcia: GDDKIA

Budowa drogi ekspresowej S6 Bożepole Wielkie - Gdynia Wielki Kack dotyczy trzech odcinków realizacyjnych o łącznej długości blisko 41 km. Całkowity koszt budowy wynosi ponad 2 mld zł, a unijne dofinansowanie przekracza 984 mln zł.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S6 Jak dojadę - Gdynia