1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Od marca wzrosną opłaty na autostradzie A2 Nowy Tomyśl - Konin

Od marca wzrosną opłaty na autostradzie A2 Nowy Tomyśl - Konin

  1. conadrogach.pl
  2. info. prasowe
  3. 2015-12-29
Od marca wzrosną opłaty na autostradzie A2 Nowy Tomyśl - Konin
Autostrada A2 Świecko - Konin. Zdjęcia: AWSA
Od marca, a nie od stycznia jak pierwotnie planowano, wzrosną stawki opłat na autostradzie A2 z Nowego Tomyśla do Konina. Kierowcy motocykli i samochodów osobowych za przejechanie 150 km odcinka będą musieli zapłacić 54 zł. Opłaty na odcinku A2 Świecko – Nowy Tomyśl pozostaną bez zmian.

Koncesjonariusz A2 Autostrada Wielkopolska SA podjęła decyzję, że planowana zmiana stawek za przejazd płatnymi odcinkami autostrady koncesyjnej A2 Nowy Tomyśl – Konin (150 km) zostanie wprowadzona dopiero 1 marca 2016 roku, tak aby nie dotknęła osób korzystających z A2 w okresie ferii zimowych.

Nowymi stawkami objęte zostaną pojazdy kategorii 1 (motocykle, samochody osobowe), gdzie opłaty wzrosną o 2 grosze za jeden przejechany kilometr. Zmianie ulegnie również taryfikator dla pojazdów kategorii 5 (pojazdy ponadnormatywne), dla których opłaty wzrosną o 20 groszy za km. Koszt przejazdu 106-km odcinkiem autostrady A2 pomiędzy Świeckiem a Nowym Tomyślem nie zmieni się.

Obowiązujące od 1 marca 2016 roku stawki za przejazd jednym z trzech 50-kilometrowych odcinków autostrady A2 pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem, będą wynosić:

Kat. 1 (motocykle i pojazdy osobowe) – 18 PLN brutto (0,36 PLN za 1 km)
Kat. 5 (pojazdy ponadnormatywne) – 180 PLN brutto (3,60 PLN za 1 km)

Stawki opłat za pozostałe kategorie II-IV pozostaną bez zmian.

– Podejmując decyzję o wprowadzeniu podwyżek dopiero po feriach zimowych Spółka brała pod uwagę interes społeczny. Mamy świadomość, że w tym okresie tysiące polskich rodzin korzysta z autostrady A2 podczas wyjazdów i zależny nam aby mogli bezpiecznie podróżować korzystając z niższej, ubiegłorocznej stawki. Stojąc przed koniecznością wprowadzenia podwyżek wynikających z rzeczywistych kosztów utrzymania autostrady, inwestycji i obsługi kredytów, szukaliśmy rozwiązania jak najmniej uciążliwego dla użytkowników – mówi Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy AWSA.

Przejazd całą 25-km obwodnicą Poznania pomiędzy węzłami Poznań Wschód i Poznań Zachód jest bezpłatny.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A2 Jak dojadę - Konin Jak dojadę - Nowy Tomyśl