• Facebook - conadrogach
Oferty na S14 mieszczą się w budżecie GDDKIA
Zachodnia obwodnica Łodzi w ciągu drogi ekspresowej S14 domknie "autostradowy ring" wokół aglomeracji łódzkiej. Zdjęcia: GDDKIA

Otwarto oferty na projekt i budowę drogi ekspresowej S14 jako zachodniej obwodnicy Łodzi. To kolejna próba wyłonienia wykonawcy, po tym jak w poprzednim przetargu firmy drożej wyceniły prace niż zakładali drogowcy. Tym razem GDDKiA nie powinna mieć problemu z rozstrzygnięciem, ponieważ spora część ofert nie przekracza zaplanowanego budżetu na inwestycję.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu i budowa Zachodniej Obwodnicy Łodzi i Zgierza w ciągu drogi ekspresowej S14. Do realizacji zadania zgłosiło się 9 firm i konsorcjów: z Polski, Włoch i Hiszpanii. Osiem spośród czternastu ofert mieści się w kwocie 1.329.964.223,12 zł (brutto), jaką GDDKiA zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Pozostałe oferty są wyższe. Na realizację pierwszej części zamówienia: zadanie A – Odcinek I od węzła „Łódź Lublinek” do węzła „Łódź Teofilów” przeznaczono 609.966.938,54 zł, zaś na drugą część zamówienia: zadanie B – odcinek II od węzła Łódź Teofilów (bez węzła) do Słowika 719.997.284,58 zł. Wszyscy oferenci chcą wykonać zadanie w 32 miesiące (bez okresów zimowych).

Trasa pozwoli domknąć tzw. „autostradowy ring” wokół aglomeracji łódzkiej, który tworzą autostrady A1, A2 i drogi ekspresowe S8 i S14.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

OLo
2018-02-13 12:54
Czy wiadomo co dalej i ile planowanych węzłów zostanie zrealizowanych?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: