• Facebook - conadrogach
Olsztyn wybuduje nowe drogi do obwodnicy
Powstaje obwodnica Olsztyna w ciągu S51 i DK16. Miasto chce zapewnić sobie komfortowe połączenie z nowa trasą planując budowę dróg dojazdowych od strony ulicy Płoskiego i ulicy Pstrowskiego. Zdjęcia: GDDKIA

Umowa na wykonanie połączenia miasta od strony ulicy Płoskiego z budowaną obwodnicą Olsztyna (w ciągu drogi ekspresowej S51 i krajowej nr 16) już podpisana. Tymczasem jak zapowiada prezydent miasta, w najbliższym tygodniu podobny dokument zostanie podpisany dla połączenia Olsztyna z obwodnicą od strony ulicy Pstrowskiego.

Prezydent Olsztyna wspólnie oraz marszałkiem województwa podpisali umowę z firmą Strabag na budowę drogi łączącej ulicę bp. Płoskiego z obwodnicą (węzeł drogowy Jaroty). Zakres prac w granicach miasta zakłada przede wszystkim rozbudowę skrzyżowania ul. Płoskiego z ul. Bajkową i ul. Dorantta wraz z budową sygnalizacji świetlnej, rozbudowę obecnej drogi jednojezdniowej (w kierunku Butryn) do drogi dwujezdniowej i dwupasowej z pasem dzielącym. Projekt obejmuje również budowę zatok autobusowych, dwukierunkowej ścieżki rowerowej, chodników oraz traktu pieszo-rowerowego od skrzyżowania ul. Płoskiego z ul. Bajkową i ul. Dorantta w kierunku Butryn. Koszt miejskiej części inwestycji to ponad 4 mln zł. Na 2,5 km odcinku drogi do obwodnicy powstaną trzy skrzyżowania, w tym dwa ronda, nowe oświetlenie oraz ekrany akustyczne. Droga ma być gotowa w połowie 2018 roku.

W poniedziałek 20 lutego prezydent podpisze podobny dokument z wykonawca łącznika miasta z obwodnicą od strony ulicy Pstrowskiego. Chodzi o przedłużenie tej ulicy do węzła drogowego Szczęsne/Pieczewo.

Zdaniem prezydenta miasta budowa tego łącznika zadziała na korzyść terenów inwestycyjnych za Osiedlem Mazurskim, które miasto zamierza wystawić na sprzedaż pod budowę kolejnego osiedla mieszkaniowego.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: