1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Oto proponowane warianty przebiegu trasy S10 i S50 do Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej A50 i drogi S7

Oto proponowane warianty przebiegu trasy S10 i S50 do Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej A50 i drogi S7

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-14
Oto proponowane warianty przebiegu trasy S10 i S50 do Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej A50 i drogi S7
Nowe drogi S10 i S50 do Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej i drogi S7. Mapa: GDDKIA
Trwają spotkania informacyjne, podczas których Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych przedstawia warianty dalszego przebiegu drogi ekspresowej S10 i nowej trasy S50. Chodzi o odcinki drogi S10 od autostrady A1 do Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej oraz trasy S50 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. Powiązaną inwestycją jest również budowa nowej drogi krajowej DK60. Poznaj warianty przebiegu nowych dróg ekspresowych S10 i S50 do OAW.

Spis treści:

Nowe, ekspresowe połączenie S10 i S50 z Warszawą

Przebieg drogi ekspresowej S10 od A1 do granicy województwa kujawsko-pomorskiego

Mapa z wariantami przebiegu nowej drogi S10 na wschód od autostrady A1 w woj. kujawsko-pomorskim

Przebieg drogi ekspresowej S10 i S50 wraz z nową DK60 do połączenia z S7 pod Warszawą

Mapa z wariantami przebiegu nowej drogi S10 i S50 do połaczenia z Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej OAW w woj. mazowieckim

 

Nowe, ekspresowe połączenie S10 i S50 z Warszawą

GDDKIA pracuje nad dużą inwestycją drogową w okolicach A1 koło Włocławka i Warszawy. Wyznaczona zostanie trasa nowej dwujezdniowej drogi o parametrach klasy S (droga ekspresowa) oznaczona jako S10 i S50 na odcinku od autostrady A1 do drogi S7, która umożliwi stworzenie nowego połączenia głównych miast regionu, Bydgoszczy i Torunia, z Włocławkiem, Płockiem i Warszawą. Obecnie trwają spotkania informacyjne, podczas których Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych przedstawia warianty przebiegu nowych tras.

W czasie spotkań mieszkańcy mogą zapoznać się z projektowanymi wariantami przebiegu drogi S10 i S50 oraz zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska w miejscach planowanej inwestycji. Jak informuje GDDKIA, celem spotkań jest poinformowanie mieszkańców gmin oraz wszystkich zainteresowanych osób o planowanej inwestycji drogowej oraz zebranie opinii dotyczących proponowanych wariantów przebiegu trasy.

S10 na wstępnym etapie trasowania przebiegów. Terminy i mapy dla S10 łączącej autostradę A1 z Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej

Wszystkie te działania są częścią procesu opracowywania Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowego wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Wydanie decyzji środowiskowej będzie zielonym światłem do ogłoszenia kolejnych przetargów na realizację nowych tras w systemie projektuj i buduj.

Będzie nowa ekspresówka ze Szczecina – odcinki, wykonawcy, terminy

Poniżej warianty przebiegu nowych dróg ekspresowych S10 i S50 do Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej i drogi ekspresowej S7.

Przebieg drogi ekspresowej S10 od A1 do granicy województwa kujawsko-pomorskiego

Inwestycja zlokalizowana jest w południowo-wschodniej części województwa kujawsko – pomorskiego (powiaty: włocławski i lipnowski oraz miasto Włocławek).

Mapa lokalizacji drogi ekspresowej S10 w woj. kujawsko-pomorskim

 

Mapa lokalizacji drogi ekspresowej S10 w woj. kujawsko-pomorskim. Mapa: GDDKIA

Odcinek drogi S10 o długości około 40 km rozpoczyna się na wysokości węzła Włocławek Północ na istniejącej autostradzie A1. Następnie droga przebiega przez gminy Brześć Kujawski, Lubanie, Włocławek, Fabianki, Wielgie, Dobrzyń nad Wisłą i Tłuchowo, z przewidzianym nowym mostem przez Wisłę. Koniec odcinka planowany jest na węźle drogowym zlokalizowanym w ciągu istniejącej drogi wojewódzkiej DW559 tuż za granicą województw kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego, na terenie gminy Brudzeń Duży.

Planuje się połączenie projektowanej trasy z istniejącą siecią drogową wyłączne poprzez węzły drogowe na przecięciu z wybranymi drogami (A1, DK91, DP2713C, DK67, DW558, DW559). Połączenia z siecią pozostałych istniejących dróg zostaną zrealizowane poprzez planowane skrzyżowania na węzłach drogowych, przejazdy drogowe i sieć dodatkowych jezdni wzdłuż trasy głównej.

Mapa z wariantami przebiegu nowej drogi S10 na wschód od autostrady A1 w woj. kujawsko-pomorskim

Mapa z wariantami przebiegu drogi S10 od A1 do OAW

Mapa: GDDKIA

 

Przebieg drogi ekspresowej S10 i S50 wraz z nową DK60 do połączenia z S7 pod Warszawą

Droga ekspresowa S10 i S50 została zlokalizowana w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego (powiaty: sierpecki, płocki i płoński).

Mapa lokalizacji drogi ekspresowej S10, S50 i DK60 w woj. mazowieckim

Mapa lokalizacji drogi ekspresowej S10, S50 i DK60 w woj. mazowieckim. Mapa: GDDKIA

Te drogi powstaną na Mazowszu – lista planowanych inwestycji na drogach krajowych

Początek przebiegu projektowanej drogi ekspresowej rozpoczyna się na węźle drogowym zlokalizowanym w ciągu istniejącej drogi wojewódzkiej DW559 w okolicach miejscowości Cegielnia (Wariant W3) oraz Izabelin (Wariant W1 i Wariant W2). Następnie droga przebiega z zachodu na wschód przez gminy Brudzeń Duży, Mochowo, Stara Biała, Gozdowo, Bielsk, Radzanowo, Staroźreby, Bulkowo, Dzierzążnia, Naruszewo a koniec opracowania znajduję się na węźle Przyborowice – węzeł projektowanej drogi S10/S50 z drogą ekspresową S7, położonym w rejonie miejscowości Przyborowice Górne, w gminie Załuski. Droga krajowa DK60 w nowym przebiegu idącym odmiejscowość Bielsk do miejscowości Płock w województwie mazowieckim, przechodzi przez powiaty płocki, miasto Płock a także gminy: Bielsk, Radzanowo, Stara Biała, Płock.

Połączenie projektowanej trasy głównej z istniejącą siecią drogową planowane jest wyłączne poprzez węzły drogowe na przecięciu z wybranymi drogami (DW559, DP2999W, DP5201W, DP2924W, DW567, DW540, DW570, DK50, DK60 - nowy przebieg, S50, S7). Połączenia z siecią pozostałych istniejących dróg zostaną zrealizowane poprzez nowe skrzyżowania na węzłach drogowych, przejazdy drogowe i sieć dodatkowych jezdni wzdłuż trasy głównej.

Docelowo nowe odcinki dróg S10 i S50 połączą Warszawę ze Szczecinem, i uzupełnią sieć dróg poprzez komunikację z licznymi trasami szybkiego ruchu (m.in. A1, A6, S3, S5, S6, S11, S7).

Mapa z wariantami przebiegu nowej drogi S10 i S50 do połaczenia z Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej OAW w woj. mazowieckim

Warianty przebiegu nowej drogi S10 i S50 do połączenia z OAW w woj. mazowieckim

Mapa: GDDKIA

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A50 Utrudnienia na drodze S10 Jak dojadę - Brześć Kujawski Jak dojadę - Dobrzyń nad Wisłą