Otwarta jezdnia A6 do Świnoujścia. Do końca wakacji na obwodnicy Szczecina bez utrudnień
Łatwiej nad morze – znowu mamy dwie jezdnie na przebudowywanym odcinku autostrady A6 Szczecin Dąbie - Rzęśnica. Zdjęcia: GDDKIA

Przebudowana jezdnia w kierunku Świnoujścia na autostradzie A6 Szczecin Dąbie - Rzęśnica została udostępniona dla ruchu. Na jezdni w kierunku Szczecina jeszcze przez kilka dni będzie 1 pas ruchu. Po wakacjach jezdnia w kierunku Szczecina zostanie zamknięta w celu dokończenia robót. Całość przebudowy zgodnie z kontraktem powinna zakończyć się do kwietnia 2020 roku. Prace realizuje Energopol Szczecin.

Zniknęło jedno z utrudnień na drodze dojazdowej nad Zachodnie Wybrzeże. Na autostradzie A6 w rejonie Szczecina została udostępniona kierowcom przebudowana jezdnia w kierunku Świnoujścia od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica. Tym samym można już korzystać z obu jezdni na tym odcinku autostrady. 

- Na jezdni w kierunku Szczecina jeszcze do najbliższego poniedziałku będzie jeden pas ruchu. Na tej jezdni oznakowanie będzie dostosowywane do ruchu dwoma pasami w jednym kierunku. Po wakacjach jezdnia w stronę Szczecina zostanie zamknięta, po to aby dokończyć na niej roboty (do wykonania pozostała warstwa ścieralna) - zaznaczają drogowcy.

Jezdnia w stronę Świnoujścia jest już przebudowana całkowicie, łącznie z wykonaną warstwą ścieralną. Na jezdni w stronę Szczecina obecnie wykonana jest warstwa wiążąca i wykonawca po wakacjach będzie musiał wykonać tam warstwę ścieralną. Do wykonania pozostały też jeszcze zasypki i pozostałe prace przy przejściu dla zwierząt, oraz wykonanie siatek wygradzających i robót wykończeniowych.

Udostępnienie kierowcom obu jezdni autostrady A6 - obwodnicy Szczecina przez resztę wakacji powinno znacznie ograniczyć utrudnienia w tym miejscu, warto jednak zaznaczyć, iż cały czas jest to plac budowy i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. 

Zwężenia i zatory na zachodniopomorskiej S3 do końca wakacji. Jak ominąć korki?

Niestety na duże utrudnienia napotkamy na drodze ekspresowej S3 - obwodnicy Goleniowa. W związku z przebudową do dyspozycji kierowców pozostaje tylko jedna jezdnia, w weekendy przy zmianie turnusów tworzą się korki. 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: