Paraliż drogowy na Dolnym Śląsku. Objazdy DK3 i DK5 - powstaje obwodnica Bolkowa
W związku z budową obwodnicy Bolkowa w ciągu dróg krajowych nr 3 i nr 5, od 17 lipca zamknięcie DK3 na odcinku ok. 600 m. Od marca obowiązują objazdy na DK5. Zdjęcia: GDDKIA

Ogromne utrudnienia w ruchu czekają kierowców na drogach krajowych nr 5 i 3 w okolicach Bolkowa na Dolnym Śląsku. Do tej pory objazd dotyczył odcinka krajowej piątki, od 17 lipca zamknięty zostanie odcinek DK3. Oba objazdy będą obowiązywały równocześnie przez trzy tygodnie. W tym czasie wykonawca zrealizuje niezbędne prace przy budowie obwodnicy Bolkowa.

Budowa obwodnicy Bolkowa w ciągu dróg krajowych nr 3 i nr 5 przysparza coraz większych problemów komunikacyjnych. W połowie marca br. zamknięto odcinek DK5 i pozostanie tak do początku sierpnia.

Dolnośląskie: Do sierpnia zamknięta DK5 w Bolkowie

Teraz dochodzi zamknięcie krajowej trójki. Od środy, 17 lipca, wdrożono II etap organizacji ruchu, który oznaczać będzie zamknięcie drogi krajowej nr 3 na odcinku ok. 600 metrów. Zmiana organizacji ruchu nastąpi pomiędzy miejscowościami Rochowice i Jeżów.

 

Zaplanowane objazdy drogi krajowej nr 3 koło Bolkowa:

- dla trasy Bolków – Jelenia Góra

od Bolkowa poprzez DK5 przez miejscowości: Wierzchosławice, Domanów, Pustelnik do m. Marciszów, dalej DW328 przez Ciechanowice, Świdnik do Kaczorowa i powrót na DK3 w k. Jeleniej Góry

- dla trasy Jelenia Góra – Bolków

w Kaczorowie zjazd z DK3 na DW328 przez miejscowości: Świdnik, Ciechanowice, w Marciszowie wyjazd na DK5 i dalej przejazd przez m. Pustelnik, Domanów, Wierzchosławice i dojazd do Bolkowa DK5.

 

Objazd drogi krajowej nr 3 w związku z budową obwodnicy Bolkowa

Objazd drogi krajowej nr 3 w związku z budową obwodnicy Bolkowa. Mapa: GDDKIA

- Konieczność zamknięcia dróg krajowych wynika z zakresu i asortymentu aktualnie prowadzonych robót przy budowie obwodnicy. Wykonawca prowadzi prace w taki sposób, aby maksymalnie przyspieszyć roboty, a docelowo przyspieszyć i zakończyć budowę – wyjaśniają drogowcy.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Mario
2019-07-15 12:04
Fajnie ! będzie się jeździć ! pozdrawiam wszystkich rodaków za kółkiem!
He He
2019-07-12 14:43
Niektórym na tym forum przeszkadza blokowanie rowów... Pewnie to członek zakonu ślimakowego... Pozdrawiam
dolnoslazak
2019-07-12 14:26
No jechałem tą trasą z Jeleniej Góry na Wrocław i faktycznie ta obwodnica Jeleniej jest mierna. Nie porównywałem długości ale stara trasa przez Maciejową wcale nie była dłuższa czasowo bo nie ma w ogóle skrzyżowań, a nowa ma 3 (faktycznie ciasne) o ruchu okrężnym! Faktycznie czasowo nić nie zyskamy a przy okazji stracimy okazje na zajechanie do Dino, Biedronki czy Orlenu Poza samymi mieszkańcami Maciejowej, może to być 200 osób to reszta czyli 35 milionów Polaków nie odczuje różnicy. Droga inwestycja o znikomej użyteczności. Jeśli tak ma wyglądać obwodnica Bolkowa to faktycznie kolejna niepotrzebna inwestycja
Do DJ
2019-07-12 11:33
To twoje D J to od .. du.a jasiu..? Nie czepiaj się przepisowych, bo od szybkich fredów blokujących rowy i stających w poprzek drogi na dachu są większe utrudnienia! I jeszcze trzeba potem na takich kierfcuf krew marnować!
_bu_bu_budi_mex_
2019-07-12 11:28
Jak zwykle w Polszy... Wydać kasę, cośtam zrobić, ale najchętniej odegrać się na bogu ducha winnych kierowcach... I ten superhiperwykonawca Budimex... Kiedy pierwsze remonty?
wykonawca
2019-07-10 21:09
zamknietym odcinkiem s5 normalnie mozna przejezdzac, turysci normalnie jada, odwazni kierowcy tirów tez nie rozgladac sie na boki pomalu przejedzie kazdy nie utrudniamy nikomu przejazdu no chyba ze leja wlasnie mase asfaltowa no to roznie bywa ale narmalnie mozna przejechac zamknietym odcinkiem s5 trwaja prace wykonczeniaowe oficjalne otwarcie przewidzano na poczatek sierpnia.
DJ
2019-07-09 23:47
Igła to byłaby gdyby obwodnica miała po dwa pasy w każdą stronę... A to będzie zwykła droga jedno pasmowa na której ciężarówki i przepisowi będą blokowali ruch.. Tedy pojedz do Jeleniej Góry i zobaczysz że miesiąc temu oddana obwodnica kompletnie nić nie zmienia. Debilne skrzyżowania w szczerym polu z fikcyjnymi drogami bocznymi, ciasne skrzyżowanie ruchu okrężnego i idiotyczne 2+1 po to aby ciężarówka jadąca 60km wyprzedziła inna jadącą 55km. No i hit ! , specjalna zatoczka dla policji... Zapraszam do Jelonki aby każdy mógł zobaczyć jak można wydać pieniądze i dalej nie mieć dro
kk
2019-07-09 23:46
męka !
1 2 następna >

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: