1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Pieniądze z UE na budowę autostrady A2

Pieniądze z UE na budowę autostrady A2

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-04-29
Pieniądze z UE na budowę autostrady A2
Budowa autostrady A2 Kałuszyn - Siedlce z unijnym dofinasowaniem. Zdjęcia: GDDKIA
Budowa autostrady A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce otrzyma ponad 233 mln zł unijnego dofinansowania. To już trzecia umowa o dofinansowanie ze środków UE w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).

Trwa budowa autostrady A2 na ponad 37 km odcinku pomiędzy węzłem Kałuszyn na obwodnicy Mińska Mazowieckiego a Siedlcami. W ramach zadania realizowana jest budowa trzech węzłów drogowych: Groszki, Siedlce Zachód, Siedlce Południe oraz obiektów inżynierskich, m.in. mostów, wiaduktów i przepustów. Inwestycja znajduje się w woj. mazowieckim, na terenie miasta Siedlce, w powiatach: mińskim, węgrowskim, siedleckim, na terenie gmin: Kałuszyn, Mrozy, Grębków, Kotuń, Mokobody, Skórzec i Siedlce. O stanie prac i terminach otwarcia autostrady A2 pisaliśmy wcześniej:

GDDKIA planuje otwarcie dwóch odcinków autostrady A2 na wschód od Warszawy

Budowa autostrady A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce

Budowa autostrady A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce. Zdjęcia: GDDKIA

Budowa autostrady A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce otrzyma unijne dofinansowanie w wysokości ponad 233 mln zł ze środków w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). Planowany całkowity koszt realizacji ww. projektu wynosi ok. 637,1 mln zł, kwota wydatków kwalifikowalnych to ok. 274,9 mln zł, a dofinansowanie ze środków UE to 233,7 mln zł. Pierwsza faza ww. projektu została objęta dofinansowaniem ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 - 2020 (POIiŚ) i wynosiło 788,3 mln zł.

Pierwsza autostrada w Lubelskim. W budowie A2 do Białej Podlaskiej

Zdecydowana część nowej A2-ki przebiega przez województwo lubelskie. Będzie to pierwsza autostrada w tym regionie. Nowe odcinki A2-ki w stronę Siedlec i Białej Podlaskiej mają być gotowe w latach 2024 – 2025.

Autostrada A2 zlokalizowanej w sieci bazowej TEN-T w korytarzu Morze Północne - Bałtyk.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A2 Jak dojadę - Mińsk Mazowiecki Jak dojadę - Siedlce